NIS: Nema potrebe da građani paniče i prave zalihe goriva, spremno smo dočekali sankcije
Naftna industrija Srbije (NIS) spremno je dočekala odluku o uvođenju sankcija i trenutno ne postoji nikakav poremećaj u snabdevanju naftnim derivatima.
Foto: Pixabay
To je izjavila direktorka Departmana za maloprodaju u NIS-u Bojana Radojević.
"Apsolutni prioritet u našem trenutnom poslovanju jeste uredno snabdevanje domaćeg tržišta svim vrstama naftnih derivata i očuvanje energetske stabilnosti u zemlji", istakla je Radojević.
Prema njenim rečima, sve benzinske stanice NIS-a su optimalno snabdevene, a kompanija je obezbedila i dovoljne količine sirove nafte za nastavak proizvodnje.
"Mogu da apelujem na građane da nema potrebe za panikom, niti da gube vreme čekajući u redovima. Prodaja se odvija u redovnom režimu, bez ikakvih ograničenja kada je reč o količinama koje potrošači mogu da preuzmu", navela je ona i dodala da nema potrebe za stvaranjem kućnih zaliha goriva.
Upitana da li će odluka o sankcijama uticati na platni promet na benzinskim stanicama, Radojević je odgovorila da sistem za sada funkcioniše normalno.
"Od jutros, od šest sati kada su sankcije stupile na snagu, platni promet i dalje funkcioniše bez problema - prolaze sve kartice. Ako u nekom momentu dođe do promene, potrošači će i dalje moći da kupuju gorivo i proizvode gotovinom, koja je i najzastupljeniji način plaćanja na našim maloprodajnim objektima, kao i širom Srbije", navela je ona.
Dodala je da će plaćanje biti moguće i dinarskim platnim karticama, putem m-banking aplikacija banaka koristeći opciju IPS "pokaži", kao i putem zvanične aplikacije NIS-a.
"Pripremili smo obaveštenja za sve benzinske stanice, a naši zaposleni stoje na raspolaganju potrošačima za svaku vrstu pomoći. Za dodatne informacije, potrošači se mogu obratiti NIS Call centru, koji je besplatan", rekla je Radojević.
Na kraju je istakla da korisnici lojalti programa "Sa nama na putu", kao i vlasnici NIS korporativnih kartica, mogu i dalje da koriste sve pripadajuće benefite bez ograničenja.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija
Udruženje banaka Srbije: U martu smanjena kreditna aktivnost privrede, rast potrošačkih kredita
14.04.2026.•
1
Krediti pravnih lica u Srbiji u martu ove godine iznosili su oko 2.332 milijarde dinara i za 0,7 odsto su manji nego prethodnog meseca, objavilo je Udruženje banaka.
IEA: Rusija povećala prihode od izvoza nafte u martu
14.04.2026.•
0
Međunarodna agencija za energiju (IEA) saopštila je danas da je Rusija udvostručila svoje prihode od izvoza nafte u martu, zahvaljujući sukobu na Bliskom istoku.
Nova pravila EU mogla bi da utiču na cene hrane i u Srbiji
14.04.2026.•
5
Stroži propisi Evropske unije o proizvodnji i označavanju hrane mogli bi da utiču i na cene u Srbiji.
Inflacija u Srbiji u martu 0,5 odsto, međugodišnje 2,8
14.04.2026.•
0
Mesečna inflacija u Srbiji u martu ove godine bila je 0,5 odsto a međugodišnja 2,8 odsto, objavio je danas Republički zavod za statistiku.
"Ovo je ogroman novac": Za Expo već dato više od dve milijarde evra, ali tačno za šta - nepoznato
14.04.2026.•
41
"Ovo su ogromna ulaganja, ogroman novac."
Neizvesnost oko NIS-a: Da li će ga Rusi prodati nekome ko nije Orban i da li SAD veruju Mađaru
14.04.2026.•
13
Da li se nešto menja za NIS posle poraza Viktora Orbana? Hoće li nova mađarska vlast uopšte hteti da MOL kupi ruski deo u NIS-u? Hoće li Rusi pristati da ga daju nekome ko nije Orban? I da li SAD veruju Peteru Mađaru?
MAT: Ukoliko se nastavi energetska kriza, cene bi mogle prosečno da porastu do 20 odsto
13.04.2026.•
1
Globalne cene bi u prvoj polovini godine mogle u proseku da porastu za 15 do 20 odsto, ukoliko se nastavi energetska kriza izazvana sukobom na Bliskom istoku, objavljeno je u časopisu Makroekonomske analize i trendovi.
Talas inflacije zahvatio svet - da li je stigao u Srbiju
13.04.2026.•
21
Iako su globalni ekonomski potresi sve izraženiji, Srbija još ne oseća krizu u punom obimu, ocenjuje za RTS Bojan Stanić iz Privredne komore Srbije.
Vrednost domaće konditorske industrije 220 miliona evra, izvozi se trećina
12.04.2026.•
1
Konditorska industrija u Srbiji godišnje proizvodi od 140.000 do 160.000 tona slatkiša, keksa i sličnih proizvoda, vrednosti oko 220 miliona evra.
MMF i Svetska banka snizili očekivanja rasta
12.04.2026.•
0
Međunarodnog monetarnog fonda i Svetske banke da bi razmotrili posledice rata na Bliskom istoku, prenosi Rojters.
Čeri planira ekspanziju u Evropi: Kineski automobili će se sklapati u evropskim fabrikama
12.04.2026.•
4
Kineski proizvođač automobila Čeri planira da proširi proizvodnju u Evropi i to namerava da učini kroz partnerstvo sa drugim proizvođačima automobila, koji bi dozvolili da se koriste njihove postojeće fabrike.
Prva dva meseca 2026: Veći BDP, ali veći i deficit u budžetu
12.04.2026.•
4
Realni bruto domaći proizvod (BDP) Srbije u prva dva meseca 2026. međugodišnje je uvećan za oko 1,9 odsto, što je za 0,9 procentnih poena bolji rezultat u odnosu na isti period 2025. godine.
Istorijat ukrupnjavanja trgovine u Srbiji: Šta spajanje Amana i DIS-a znači za tržište?
12.04.2026.•
9
Kompanija Aman iz Beograda preuzela je stopostotni udeo u vlasništvu preduzeća PTP DIS iz Krnjeva, čime je formiran najveći domaći trgovinski lanac na tržištu maloprodaje.
Evropa će morati da prizemlji avione za tri nedelje ako se Ormuski moreuz ne otvori
12.04.2026.•
5
Evropa će se suočiti sa nestašicom goriva za avione za samo tri nedelje ako se Ormuski moreuz ponovo ne otvori, upozorila je evropska podružnica Međunarodnog saveta aerodroma (ACI).
Evropska centralna banka o uvođenju evra u Bugarskoj: Cene skoro nepromenjene, podrška preko 50 odsto
12.04.2026.•
3
Prelazak na evro u Bugarskoj početkom godine je minimalno uticao na cene u zemlji, a podrška bugarske javnosti za evropsku valutu je porasla na više od 50 odsto.
Premijer Severne Makedonije najavio pojeftinjenje goriva u utorak
11.04.2026.•
3
Premijer Severne Makedonije Hristijan Mickoski izjavio je danas da očekuje da od utorka dizel pojeftini za 2,5 denara (pet dinara), a benzini za 1,5 denara (tri dinara) po litru.
Profesor Đukić: Rast plata fiktivan, realno inflacija izjela najveći deo dohotka
11.04.2026.•
10
Upozorenja na inflaciju stižu sa svih strana. Saglasni su donosioci odluka i u Srbiji i u inostranstvu da je pred nama nestabilan period. Kriza će potrajati.
Na šta građani najviše troše i koliko zarađuju: Podaci RZS o kućnom budžetu
11.04.2026.•
6
U Srbiji su prosečni mesečni prihodi u novcu i naturi po domaćinstvu u 2025. godini iznosili 109.136 dinara, a izdaci za ličnu potrošnju domaćinstava 109.787 dinara.
Na ePorezima omogućena elektronska registracija obveznika koji nisu u APR-u
11.04.2026.•
0
Na ePorezima je omogućena elektronska registracija, izmene podataka i brisanje poreskih obveznika koji se ne registruju u Agenciji za privredne registre (APR), saopštila je Poreska uprava.
Pregovori o NIS-u: Postoje crvene linije
11.04.2026.•
6
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da su pregovori o preuzimanju ruskog udela u NIS-u kompleksni i da u tim pregovorima MOL i Gasromnjeft brane svoje interese.
Država već dala 80 miliona evra za hotele zbog izložbe EXPO
11.04.2026.•
6
Srbija je do sada odobrila subvencije u ukupnom iznosu od 66,7 miliona evra privatnim firmama za rekonstrukciju ili izgradnju hotela u Beogradu.
Komentari 30
Veljo
zivotno iskustvo
Građanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar