Ruska svemirska letelica Sojuz MS-22 vraća se na Zemlju u martu

Teretni svemirski brod Sojuz MS-22 sa oštećenim spoljnim radijatorom vratiće se na Zemlju u bespilotnom režimu u martu, saopštila je ruska državna svemirska korporacija Roskosmos.
Ruska svemirska letelica Sojuz MS-22 vraća se na Zemlju u martu
Foto: Beta/AP
"Sojuz MS-22 će se vratiti kući u martu 2023", objavila je korporacija na svom nalogu na Telegramu.
Krajem prošle godine izvršni direktor Roskosmosa za svemirske programe s ljudskom posadom Sergej Krikalev rekao je da je radijator svemirske letelice mogao biti pogođen mikrometeoridom.
Prema izveštajima, oštećena je površina odeljka za instrumente i opremu letelice Sojuz MS-22, a šetnja svemirom je prekinuta nakon incidenta.
 
Temperature unutar svemirskog broda kreću se između 28 i 30 stepeni Celzijusa i ne prelaze prihvatljive nivoe, tako da ništa ne ugrožava bezbednost i udobnost posade, naveo je tada Roskosmos.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Teme

Sojuz

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Mask: Moja prioritetna vizija je život na Marsu

Izvršni direktor kompanije SpaceX Ilon Mask izjavio je da prioritet daje svojoj viziji života na Marsu, dok se njegov angažman u okviru Odeljenja za vladinu efikasnost (DOGE) privodi kraju.

Commodore 64 uspeo da komunicira sa ChatGPT

Stari računar Commodore 64, koji je bio popularan osamdesetih godina prošlog veka, uspeo je da komunicira sa veštačkom inteligencijom ChatGPT, tokom gejmerskog festivala u Italiji.

Skype od sutra prestaje da postoji

Microsoft, vlasnik Skype-a, objavio je da će 5. maja zvanično ugasiti ovu komunikacijsku platformu nakon više od dve decenije postojanja.