TikTok ukinuo opciju slanja poklona čoveku koji je uništavao Kuran na protestima u Stokholmu

Kineska medijska platforma TikTok deaktivirala je funkciju "gift" za slanje poklona i donacija iračkom hrišćaninu Salvanu Momiku, koji je u više navrata uništavao Kuran na protestima u Stokholmu.
TikTok ukinuo opciju slanja poklona čoveku koji je uništavao Kuran na protestima u Stokholmu
Foto: Beta/AP
TikTok je potvrdio za Švedski radio da njegovi pratioci neće moći da koriste funkciju "gift" koja im omogućava da daju novac Momiki tokom video prenosa uživo.
Kineska aplikacija je bila suočena sa kritikama da, zajedno sa Momikom, zarađuje novac od spaljivanja Kurana uživo.
Švedska agencija za migracije pokrenula je istragu protiv Salvana Momike, koji je održao nekoliko protesta u toj zemlji na kojima je spaljivao Kuran, kako bi utvrdila da li Iračanin ima pravo da ostane u Švedskoj.
 
Momika je do sada održao proteste ispred džamije, iračke ambasade i švedskog parlamenta Riksdag u Stokholmu, kao i protest u blizini iranske ambasade, preneo je ranije švedski javni servis SVT.
 
Agencija za migracije je istragu otvorila 11. jula, nakon prvog slučaja spaljivanja Kurana, kako bi ispitala da li Iračaninu treba oduzeti boravišnu dozvolu.
 
Policija mu je dala dozvolu za protest u skladu sa zaštitom slobode govora u zemlji.
Momika (37), hrišćanin iz okruga Al-Hamdanija, istočno od Mosula, pobegao je u Švedsku pre nekoliko godina, nakon što je u Iraku optužen za nekoliko dela, uključujući prevaru. 
 
Irak je zvanično zatražio od Švedske da ga deportuje u domovinu kako bi bio krivično gonjen prema iračkom krivičnom zakonu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Rusija kaznila Telegram sa 80.000 evra

Moskovski sud je doneo odluku kojom je platforma Telegram proglašena krivom zbog neuklanjanja sadržaja koji je u Rusiji označen kao zabranjen i izrekao novčanu kaznu od sedam miliona rubalja, odnosno oko 80.000 evra.

Ruski naučnici napravili robota koji igra šah

Naučnici sa Univerziteta u ruskoj republici Kabardino-Balkarija napravili su robota koji igra šah kako bi pomogao studentima da bolje shvate principe programiranja, prenela je agencija Tass.

EU uvodi aplikaciju za proveru uzrasta na internetu

Nova evropska aplikacija za proveru uzrasta tehnički je spremna i uskoro će da bude dostupna građanima, sa ciljem bolje zaštite dece na internetu, uz naglasak na privatnost i jedinstveni pristup na nivou Evropske unije.