Kako prenosi Ekonomist, ovaj potez je usledio nakon što je Vlada Nepala naredila kompanijama koje vode globalne platforme društvenih medija da osnuju lokalne kancelarije u zemlji.
Nepalski zvaničnici su naveli da je na Tiktoku prisutan sadržaj koji raspiruje versku mržnju, nasilje i seksualno zlostavljanje i da je on doveo do sukoba u realnom životu koji je zahtevao angažovanje snaga reda i uvođenje policijskog časa, prenosi Njujork tajms.
Bajtdens, kineska matična kompanija Tiktoka, nije komentarisala ovaj slučaj, ali je ranije takve zabrane nazvala "pogrešnim".
Tiktok je zabranjen u Indiji od 2020. godine, a ova aplikacija izaziva zabrinutost i u SAD, EU i Kanadi zbog toga što navodno deli osetljive podatke korisnika sa kineskom vladom.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
čiča
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar