Tri serije Plivine masti "betrion" za lečenje kožnih oboljenja, biće povučene iz prodaje zbog neispravnosti, objavila je Hrvatska agencija za lekove i medicinske proizvode (HALMED).
Kompanija Pliva nosilac je odobrenja za stavljanje u promet leka "betrion" (mupirocin), navodi HALMED, i dodaje da se povlače serije "331104", "332104", i "131084" navedenog leka zbog potencijalne penicilinske kontaminacije. Kako se navodi, sumnja u neispravnost zasniva se na mogućoj penicilinskoj kontaminaciji aktivne supstance "mupirocin", serije "W656993", koja se koristila pri proizvodnji navedene tri serije.
Povlačenje se sprovodi do nivoa veleprodaje, i prema podacima kojima raspolaže HALMED, navedene serije leka više nisu dostupne u veleprodaji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar