Na antivladinim protestima u Sao Paolu, najvećem gradu Brazila, danas se okupilo oko 1,4 miliona ljudi.
Lokalna kancelarija za državnu bezbednost je objavila da ta brojka predstavlja vrhunac protesta održanog u centralnoj aveniji grada.
Manje demonstracije održane su širom Brazila na kojima su okupljeni tražili odlazak predsednice Dilme Rusef dok zemlju potresa ozbiljna politička i ekonomska kriza. Masovnost protesta mogla bi biti odlučujući momenat koji bi ubedio podeljeni Kongres da podrži postupak za opoziv Dilme Rusef.
Brazilska predsednica rekla je da neće podneti ostavku uprkos rastućim pritiscima i dodala da nema pravnog opravdanja za njen opoziv.
Mnogi u Brazilu krive levičarsku predsednicu za pad ekonomije i najgoru recesiju u poslednjih 25 godina.
Tenzije u Brazilu su pojačane posebno otkada su tužioci tražili hapšenje političkog mentora i prethodnika Rusefove, Luisa Injasija Lulu da Silvu, zbog optužbe za pranje novca.
Autor: Tanjug
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp obećao je danas da će uvesti smrtnu kaznu za svako ubistvo u Vašingtonu, iako je ona ukinuta 1981. godine.
Ministru pravde Brazila Rikardu Levandovskom poništena je viza za Sjedinjene Američke Države, rekao je danas predsednik Luis Injacio Lula i osudio taj potez Vašingtona kao neodgovoran.
Ukrajinske vlasti objavile su danas da će dozvoliti muškarcima starosti od 18 do 22 godine da putuju u inostranstvo, što im je od početka rata u toj zemlji u februaru 2022. godine bilo zabranjeno.
Nemačka se neće pridružiti inicijativi zapadnih saveznika za priznavanje palestinske države na predstojećoj Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija, izjavio je kancelar Fridrih Merc.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će administracija u Vašingtonu u narednim danima promeniti naziv Ministarstva odbrane u Ministarstvo rata, kako bi se Pentagonu vratio "ratnički etos".
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će se rat u Pojasu Gaze završiti za nekoliko sedmica, bez navođenja detalja na koji način će biti okončan taj sukob.
Pregovori radnika na železnici u Crnoj Gori i menadžmenta o povećanju plata su propali, a štrajk radnika se nastavlja, dok je Železnička infrastruktura započela proceduru za nalaženje novih radnika.
Više državno tužilaštvo odredilo je pritvor do 72 sata za Z.M. iz Zete i D.P. iz Bara koji su uhapšeni u akciji otkrivanja najveće plantaže marihuane u Crnoj Gori sa više od 13 hiljada sadnica.
Crnogorska policija je, zbog eksplozije ronilačke boce u nedelju na plaži Ploče u Budvi, u kojoj su povređena dva dečaka, uhapsila M.B. (45) iz Beograda, objavila je Radio-televizija Crne Gore.
Policija i tužilaštvo u Tokiju izvinili su se na grobu Šizua Aišime, bivšeg savetnika japanskog proizvođača mašina "Ohkawara Kakohki Co", koji je preminuo dok je bio u pritvoru.
Američka Nacionalna garda, raspoređena u Vašingtonu, počela je sinoć da nosi oružje u glavnom gradu SAD, gde je više od 2.200 vojnika raspoređeno u borbi protiv kriminala na zahtev Donalda Trampa.
U skladištu kamp prikolica u blizini aerodroma Shiphol u Amsterdamu danas je izbio veliki požar, čije je gašenje u toku, a koji, po rečima portprola aerodroma, nije uticao na vazdušni saobraćaj.
U mestu Trnovo na teritoriji barske opštine otkrivena je najveća plantaža marihuane u Crnoj Gori i uhapšeni su Z.M. (40) iz Zete i D.P. (65) iz Bara, saopšteno je iz Uprave policije.
Zdravstvene vlasti registrovale su najmanje 64 žrtve i 278 povređenih u izraelskim udarima na Pojas Gaze tokom poslednja 24 sata, javila je danas palestinska agencija WAFA.
Uprava kompanije Montekargo upozorila je danas da im, zbog štrajka dela otpravnika vozova i dispečera Železničke infrastrukture Crne Gore (ŽICG) preti milionska šteta.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar