Portugalci protestuju zbog skupih stanova u Lisabonu i Portu

Nekoliko stotina ljudi protestovalo je na ulicama Lisabona zbog poskupljenja zakupa stanova u Lisabonu i Portu tokom turističke sezone.
Demonstranti su u Lisabonu nosili plakate s natpisima da im je "dosta turističkog smeštaja" tražeći da se smanje cene. Sličan protest je održan u Portu. 
 
Prema podacima organizatora protesta, u Lisabonu ima 15.000 stanova u turističkom programu kratkoročnog iznajmljivanja. Gotovo trećina stanova u istorijskim četvrtima ili u centru gradova namenjena je samo za iznajmljivanje turistima. 
 
Demonstranti pozivaju da se smanji broj takvog smeštaja, jer ugrožava lokalno stanovništvo koje želi da iznajmi stan. Takve mere je donela prethodna vlada za vreme finansijske krize koja je pogodila Portugal 2011. godine, u cilju privlačenja stranih investitora.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tri zemljotresa pogodila područje Kurilskih ostrva

Tri zemljotresa jačine veće od pet stepeni Rihterove skale zabeležena su jutros u Tihom okeanu, u blizini Severnih Kurilskih ostrva, saopštila je sahalinska filijala Jedinstvene geofizičke službe Ruske akademije nauka.

Reporteri bez granica nepoželjni u Rusiji

Rusko ministarstvo pravde proglasilo je nevladinu organizaciju za odbranu medija Reporteri bez granica (RSF) "nepoželjnom" u Rusiji, što de fakto znači da je zabranjena, u jeku gušenja svake kritike u zemlji.

Rusija i Ukrajina razmenile po 84 zarobljenika

Rusija i Ukrajina javile su da su razmenile po 84 ratna zatvorenika uoči samita ruskog predsednika Vladimira Putina i njegovog američkog kolege Donalda Trampa, koji se održava sutra na Aljasci.