VIDEO: Bivši stražar SS-a bio svestan užasnih uslova u nacističkom logoru

Bivši stražar SS jedinice Johan Rehbogen rekao je na suđenju u Nemačkoj da je bio svestan užasnih uslova u koncentracionom logoru Štuthof, ali da nije učestvovao u zverstvima prema zatvorenicima.
Rehbogenu, koji ima 94 godine, sudi se za saučesništvo u ubistvu više stotina ljudi.
 
On je rekao da se nije suprotstavio poslu za koji je bio zadužen od 1942. do 1944. u tom logoru zbog straha da će biti kažnjen.
 
Tužioci tvrde da je znao da su zatočenici logora brutalno ubijani.
 
Više od 60.000 ljudi ubijeno je u tom nacističkom logoru.
 
Suđenje Rehbogenu počelo je prošle nedelje u Minsteru u Nemačkoj. On je juče dovezen u sudnicu u kolicima, a njegovu izjavu pročitao je njegov advokat.
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Referendum u Republici Srpskoj u oktobru

Referendum povodom presude Suda BiH i odluke CIK-a da oduzme mandat predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku održaće se 18. ili 25. oktobra, odlučeno je na sastanku vladajuće koalicije.

AFP: Putin ponudio da se sa Zelenskim sastane u Moskvi

Predsednik Rusije Vladimir Putin je tokom telefonskog razgovora sa predsednikom SAD Donaldom Trampom ponudio da u Moskvi organizuje sastanak sa svojim ukrajinskim kolegom Volodimirom Zelenskim, rekla su za AFP tri izvora