Francuska policija cele noći bila u pripravnosti

Francuska policija bila je u pripravnosti tokom cele noći, iako se većina demonstranata povukla.
U Parizu je od jutros u toku velika operacija raščišćavanja posledica antivladinih protesta "žutih prsluka".
 
Demonstranti su se na jučerašnjim protestima, četvrtog vikenda zaredom, sukobili sa francuskom policijom na koju su bacali razne predmete, a palili su i automobile i razbijali izloge i restorane. 
 
Policija je upotrebila suzavac, vodene topove i konje da bi suzbila nerede u Parizu, koji su bili daleko manjeg obima nego prošlog vikenda, kada je francuska prestonica bila svedok najgoreg nasilja od studentskih protesta 1968. godine. 
 
Kada je mrak pao, većina demonstranata u Parizu otišla je kućama. 
 
Ministar unutrašnjih poslova Kristof Kastane rekao je sinoć da je na protestu bilo oko 10.000 demonstranata u Parizu do popodneva, a oko 125.000 širom zemlje. 
 
U Bordou, Lionu i Tuluzu i drugim francuskim gradovima, takođe, je došlo do sukoba između policije i demonstranata. 
 
"Situacija je sada pod kontrolom", rekao je Kastane na zajedničkoj konferenciji za novinare sa premijerom Eduardom Filipom. 
 
Kako je naveo, 120 demonstanata i skoro 20 policajaca je povređeno tokom sukoba širom zemlje. 
 
Uhapšeno je blizu 1.000 ljudi, 620 u Parizu, pošto je policija pronašla potencijalno oružje kao što su čekići, bejzbol palice i slično. 
 
Filip je rekao da će policija ostati u pripravnosti tokom noći jer su neki demonstranti nastavili da, kako je naveo, "lutaju gradom". 
 
Grupa mladih ljudi, većina sa maskama na licu, nastavila je da se sukobljava sa policijom u području oko pariskog Trga Republike, a neke prodavnice su opljačkane.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Mask osniva stranku: Može li da kupi izbore?

Ilon Mask najavio je osnivanje nove američke političke partije pod nazivom Američka stranka. Politički analitičari kažu da nije nemoguće da najbogatiji čovek na svetu kupi izbore.