Prodavac i nekoliko osoba koje su dale ponude privedeni su na ispitivanje. Suspstanca je bila upakovana u staklenu cev i reklamirana kao "uranijum 99,9 odsto" na aukciji koja je pokrenuta na sajtu "Jahu". Prvi test je pokazao da je materijal radioaktivan, a u ostalim izveštajima navodi se da je verovatno reč o osiromašenom uranijumu i uranijumskom prahu.
Prodavac je rekao da je kupio supstancu na jednom veb sajtu izvan Japana. Agencija za nuklearne regulative stupila je u kontakt sa "Jahuom" u vezi sa ovom prodajom, pa je aukcija prekinuta a slučaj predat policiji.
Za sada nije potvrđeno da li je materijal zaista uranijum i da li je reč o obogaćenoj varijanti.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar