Var od proleća u Hrvatskoj

Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza, kojim je predsedavao predsenik HNS Davor Šuker, odlučio je danas da se u Prvoj ligi od prolećnog dela takmičarske sezone 2019/2020 primenjuje VAR (video assistant referee) tehnologija, preneo je HRT.
Var od proleća u Hrvatskoj
Foto: Pixabay
Projekat košta 1,5 milion evra, a 80 odsto troškova snosiće FIFA.
 
Klubovi će, prenose mediji, morati da obezbede prostoriju za sudije, koji će pregledati i analizirati snimke spornih detalja, a dvadeset arbitara će proći obuku za VAR.
 
VAR se trenutno koristi u Španiji, Italiji, Nemačkoj, Ligi šampiona i na Svetskom prvenstvu, a od sledeće sezone će ga uvesti i Englezi u svoje prvenstvo.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Dodik tvrdi da mu je "ucenjena glava"

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je dobio informaciju da je "jedna grupa iz Konjica, okupljena oko nekih biznismena, ucenila njegovu glavu na milion evra".

Amerika napala Iran

Američki predsednik Donald Tramp objavio je da su Sjedinjene Američke Države napale Iran.