Hrvatski rukometaš pozitivan na kokain

Rukometaš Umaga Josip Maršan suspendovan je na dve godine, pošto je bio pozitivan na kokain na testiranju sprovedenom 2. marta. Tako glasi odluka Hrvatskog zavoda za javno zdravlje.
Hrvatski rukometaš pozitivan na kokain
Foto: Pixabay
"U izrečenu meru kazne uračunava se i vreme trajanja privremene suspenzije, koja je uvedena 20. marta, tako da izrečena kazna ističe 19. marta 2021. godine", navodi se tako u saopštenju Hrvatskog zavoda za javno zdravlje.
 
Maršan je član rukometnog kluba Umag, a na prvenstvu Hrvatske u rukometu, održanom u Rijeci 2. marta ove godine Služba za antidoping HZJZ sprovela je doping kontrolu. U uzorku urina sportiste otkrivena je prisutnost kokaina i njegovih pratećih supstanci.
 
Kokain se nalazi u kategoriji "S6.a", koja označava nespecifične stimulanse iz Spiska zabranjenih sredstava za 2019. godinu. S obzirom na to da pri sprovođenju doping kontrole postoje dva uzorka urina (A i B), rukometaš posle obavljenih analiza nije zahtevao analizu uzorka B.
 
Protiv ove odluke Maršan ima pravo žalbe.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Rajko

    06.05.2019 23:02
    Profesionalni sportisti su stalno na necemu, kokain je jos blaga stvar. Sta oni sve uzimaju, tokom priprema, pa za oporavak, znamo svi mi, samo se malo o tome prica. To sve pije, kocka se, ovako onako, pa ne mogu bez pomagala. Ovaj je uzeo kokain i sutra sve normala, verovatno u nekom kazinu. Citam na Casino Guru, Monte Karlo, Vegas i jos jedna lokacija, tu je sportista podosta...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Zemljotres kod Sarajeva

Zemljotres jačine tri stepena po Rihteru pogodio je šire područje Sarajeva večeras nešto pre 19 časova.

Osmoro dece ubijeno u pucnjavi u Luizijani

Najmanje osmoro dece je ubijeno, a više osoba je ranjeno u pucnjavi u gradu Šrivportu, u američkoj saveznoj državi Luizijani, dok je osumnjičeni napadač takođe mrtav, saopštila je policija.

Obeležen dan sećanja na žrtve u NDH

U Donjoj Gradini kod Kozarske Dubice danas je obeležen Dan sećanja na žrtve genocida nad Srbima, Јevrejima i Romima u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj (NDH) kojem su prisustvovali zvaničnici Srbije i Republike Srpske.

Tramp će javno čitati citate iz Biblije

Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće u javnom čitanju Biblije, dok njegova administracija nastavlja da integriše religiju, posebno hrišćanstvo, u zvanične državne aktivnosti.

Danas parlamentarni izbori u Bugarskoj

U Bugarskoj se održavaju prevremeni parlamentarni izbori, na kojima više od 6,5 miliona birača ima pravo glasa i bira između 24 političke formacije - 14 stranaka i 10 koalicija.

Većina Britanaca bi nazad u Evropsku uniju

Kada bi morala da bira, većina Britanaca bi prednost dala povratku u Evropsku uniju u odnosu na druge oblike odnosa s Unijom, pokazao je novi izveštaj, koji je u subotu prenela nemačka novinska agencija dpa.