Severna Makedonija subvencioniše zamenu starog automobila novim sa 2.000 do 3.000 evra

Ministar ekonomije Severne Makedonije Krešnik Bekteši je najavio subvencije od 2.000 do 3.000 evra za građane koji žele da zamene svoj stari automobil novim.
Severna Makedonija subvencioniše zamenu starog automobila novim sa 2.000 do 3.000 evra
Foto: Pixabay
Kako je najavio, kriterijumi za dobijanje subvencije za novi automobil još nisu precizirani, ali će biti bazirani na prihodima u porodici, prenosi portal Plusinfo.
 
Kako je pojasnio, "nelogično je da neko kupi automobil koji vrijedi 30.000 ili 40.000 evra, a da dobije subvencije".
 
Bekteši je rekao da je ovo jedna od mera koje predviđa novi Zakon o motornim vozilima, usvojen u Sobranju Severne Makedonije.
 
Zakon prema ministrovim rečima predviđa i subvencije za ugrađivanje pogona na alternativna goriva, pa se ne odbacuje mogućnost da ovom merom budu obuhvaćeni i oni koji su ugradili plinski pogon.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Мунгос

    05.08.2019 06:28
    @ +384,
    Видимо, рекао си да сте тако глупи и јадни, објављен је твој коментар. Може администратор да кречи 10 пута, џабе кречи. Ево још 16 плусева је рекло „Тако је!“.
  • +384

    03.08.2019 19:24
    Samo u Srbiji uporno opstaju najgluplja resenja. Zasto moramo da budemo najgori djak u razredu? "Patriote", nije vas bar malo sramota sto smo tako glupi i jadni?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Trampov rejting među Amerikancima sve gori

Rejting predsednika SAD Donalda Trampa pao je poslednjih dana, dostigavši najniži nivo tokom njegovog drugog mandata, jer sve više Amerikanaca kritikuje njegovu politiku u vezi sa troškovima života.

Orban iduće nedelje sa Trampom o energentima

Mađarski premijer Viktor Orban će se sastati iduće nedelje u Vašingtonu sa američkim predsednikom Donaldom Trampom da razgovara o energetskim pitanjima, objavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.