U depou suda u Podgorici čuva se 3,5 tona droge

U depou Višeg suda u Podgorici nalazi se oko tri i po tone droge oduzete tokom vođenja krivičnih postupaka, izjavila je savetnica za odnose sa javnošću ovog suda Aida Muzurović.
Ona je za podgoričku Pobjedu rekla da su u pitanju narkotici oduzeti u više policijskih akcija, koji se do pravosnažnosti presude drže u ovim skladištima, nakon čega se uništavaju, kao i da se u depou nalaze različite vrste zaplenjene droge, najviše je marihuane i skanka.
 
Kako se navodi, prostor u kojem se oduzeta droga skladišti svakodnevno se kontroliše i strogo je zabranjen ulaz osobama koje za to nemaju ovlašćenje.
 
Zaplenjena droga se uništava nakon što presude postanu pravosnažne, a procedura nalaže da se obrazuje komisija za uništavanje droge nakon što se dobiju dozvole od Ministarstva zdravlja, Odeljenja za droge i Agencije za zaštitu životne sredine.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • NS

    17.08.2019 12:50
    Nacionalno blago za buduce generacije milogoraca.
  • Fort Knox

    17.08.2019 11:24
    To mu dođe nešto kao zlatne rezerve.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Iranu ponovo uvedene sankcije

Sankcije Ujedinjenih nacija protiv Irana ponovo su stupile na snagu zbog nepoštovanja obaveza te zemlje u vezi sa nuklearnim programom.

Najmanje 39 poginulih na političkom skupu u Indiji

Najmanje 39 ljudi, uključujući 16 žena i 10 dece, poginulo je, a više od 50 je teško povređeno na skupu koji je održao tamilski glumac i političar Vidžaj u gradu Karur, u južnoj indijskoj državi Tamil Nadu.

FOTO: Nova flotila za Gazu krenula iz Sicilije

"Flotila za slobodu" od deset brodova sa humanitarnom pomoći i sa oko šezdeset ljudi 15 raznih nacionalnosti, krenula je iz luke u Kataniji na Siciliji sa ciljem da "probije ilegalnu blokadu Gaze".

Lavrov: Rusija nema nameru da napadne Evropu

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je u Ujedinjenim nacijama da njegova zemlja nema nameru da napadne Evropu, ali je naglasio da će bilo kakva agresija protiv njegove zemlje "naići na odlučan odgovor".