Svečana proslava počela je služenjem liturgije povodom 9. januara - Svetog Stefana u Hramu Hrista Spasitelja. Naime, od trenutka kada se Dan Republike Srpske slavi kao sekularni praznik, 9. januara se zvanično ne obeležava Krsna slava Republike Srpske, ali politička elita prisustvuje molitvi u hramu.
U Palati predsednika, predsednica RS Željka Cvijanović je odlikovala zaslužne institucije i pojedince kojima je uručen Orden zastave Srpske sa zlatnim vencem.
Cvijanović je istakla da je 9. januar veliki dan za Srpsku i da tim povodom institucije pokazuju odnos prema ljudima koji su ostvarili dobre rezultate, doprineli razvoju i promovisali Republiku Srpsku. Ona je istakla da svaki čovek i institucije zajedno rade da bi Srpska bila stabilna i uspešnija.
U Banjaluci je sve spremno za svečani defile, a građani se već okupljaju u centru grada.
Predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske su apelovali na građane da zbog lakšeg kretanja ne nose ruksake i torbe, kao i da ponesu neki od identifikacionih dokumenata, a predstavnicima medija da imaju jasno istaknutu akreditaciju.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 3
Mitar
Majko mila
барбара
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar