Portparol UN Stefan Dizarik rekao je da su još tri zemlje - Komori, Sao Tome i Principe i Somalija - takođe u zaostatku, ali je odlučeno da mogu da zadrže svoj glas do septembra.
On je naveo da, osim Venecuele i Libana, pravo glasa gube i Centralnoafrička Republika, Gambija, Lesoto, Tonga i Jemen.
Procenjuje se da je 4,5 miliona ljudi izbeglo iz Venecuele od 2015. godine zbog hiperinflacije, bezbednosne situacije i političke podele u zemlji koja je nekada bila među najbogatijima u Latinskoj Americi zbog ogromnih rezervi nafte.
Liban se suočava sa svojom najgorom ekonomskom i finansijskom krizom u decenijama i sve su češće restrikcije struje. Demonstranti su u oktobru izašli na ulice zbog predloženih novih poreza, ali sada pozivaju na okončanje vladavine političke elite koja upravlja zemljom od završetka građanskog rata 1975-90.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
milicica
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar