Ona je rekla da Direktorat za migracije priprema odgovarajuće izmene zakona.
Kozakova je objasnila da je to neophodno za bezbednost Rusije, zbog obima širenja bolesti, navodi TASS. U Rusiji su trenutno lekarski pregledi i pribavljanje medicinskih uverenja obavezni samo za radnike iz inostranstva i radi dobijanja boravišne dozvole ili državljanstva.
Kozakova kaže da je jedan od zadataka migrantskih službi da obezbede da svaki stranac koji dođe da radi u Rusiji izađe pred medicinsku komisiju i pribavi medicinsko uverenje da nema bilo koju opasnu zaraznu bolest.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
braca
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar