Plemenske vođe u Libiji pozvale su sa skupa u Tripoliju na usvajanje zakona o opštoj amnestiji kako bi se okončao građanski rat i sukobi protivnika režima i snaga lojalnih vlastima pre svega na zapadu zemlje.
Sa Nacionalne konferencije libijskih plemena kasno sinoć najavljeno je da će ta organizacija raditi na donošenju "zakona o opštoj amnestiji" za sve koji su umešani u dizanje pobune početkom februara protiv lidera Moamera Gadafija.
Takav zakon "omogućiće eru mira i oproštaja", poručeno je sa Konferencije, koja je tokom dva dana trajanja u Tripoliju okupila oko 2.000 plemenskih predstavnika. Oni su pobunjenike ipak nazvali "izdajicama" i obećali da neće napustiti Gadafija.
Vođe su pozvale plemena u blizini gradova pod kontrolom pobunjenika da "pokrenu mirne narodne marševe, kako bi oslobodili te gradove razoružavajući pobunjenike".
Prethodno su se, krajem aprila, vođe i predstavnici 61 plemena okupili u Bengaziju, kako bi pokazali svoju podršku protivnicima režima.
Sukobi su nastavljeni na zapadu zemlje, uglavnom oko granice sa Tunisom i oko Misurate. U planinskim oblastima u blizini Tunisa, jugozapadno od Tripolija, borbe su nastavljene jutros, kao i istočno od Zentena, najvećeg grada te oblasti.
U Misurati su snage lojalne Gadafiju bombardovale luku, preko koje stanovnici tog već dva meseca okupiranog grada, imaju jedinu mogućnost snabdevanja robom i gorivom.
NATO je saopštio da je juče sproveo brojne vazdušne udare u oblasti tog grada, i da je u njima uništeno nekoliko vojnih vozila.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar