Policija u Oklahomi objavila je snimak hapšenja iz 2019. godine na kojem se vidi scena slična onoj prilikom hapšenja Džordža Flojda i koja je takođe imala smrtni ishod.
Na snimku kamere iz opreme policajaca vidi se čovek koji kaže da ne može da diše, na šta policajac odgovora: "Baš me briga".
Samo nekoliko minuta kasnije, osumnjičeni je prestao da pokazuje znake života, a kasnije je u bolnici proglašen mrtvim, prenosi Rojters.
Zbog smrti Derika Skota (42) iz Oklahome bila je sprovedena istraga, ali je kancelarija okružnog tužioca utvrdila da su se "policajci ponašali na odgovarajući način", tako da su oni oslobođeni krivice.
NBC je izvestio da je obdukcija Skota pokazala da je uzrok smrti prestanak rada pluća, dok je način smrti ostao neutvrđen. Kao faktori koji su doprineli njegovoj smrti navedeni su skora upotreba metamfetamina i astma.
Skot je uhapšen 20. maja 2019. godine nakon što je policiji prijavljeno da preti ljudima pištoljem. Kada su policajci došli na mesto događaja počeo je da beži, a kada su ga stigli, policajci su u njegovom džepu pronašli pištolj.
Kapetan policije Leri Vitrou rekao je da se Skot brzo onesvestio dok je bio vezan lisicama i ležao na stomaku, a da su ga policajci zatim okrenuli i pozvali hitnu pomoć.
Snimak je objavljen na zahtev pokreta "Životi crnaca su važni".
Objavljivanje snimka dolazi u trenutku kada se u SAD vodi uzavrela debata o policijskoj brutalnosti i rasizmu nakon smrti Džordža Flojda koji je tokom policijskog privođenja takođe rekao: "Ne mogu da dišem".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
"vidim da si ultra desničar"
Из твојих коментара видим да си следбеник Црвених Кмера и да ти је омиљени политичар Ким Џонг Ун, али то није тема овог чланка, па нећемо о томе.
"policija je tu da štiti građane"
Тако је, полиција је ту да штити грађане од наоружаних и побеснелих криминалац. Приликом те заштите погине и неки од тих наоружаних и побеснелих криминалаца, али боље он него трудна жена коју је напао. У сваком случају да није вадио пиштољ не би га убили.
Iz svih prethodnih komentara vidim da si ultra desničar i totalno bez trunke humanosti. Shvati, policija je tu da štiti građane a ne da ih ubija, bio taj građanin kriminalac, migrant, druge vere, boje kože ili opredeljenja. Kriminalaca razne vrste među onima kojima se ti diviš ima koliko hoćeš.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Hrvatska policija spasla je državljanku Srbije i dete koji su se na dasci za veslanje našli na moru usred olujne bure i visokih talasa, preneli su hrvatski mediji.
Šumski požari su ove godine zaključno sa 12. avgustom širom EU uništili više od 511.000 hektara, pokazuju podaci Evropskog sistema za informacije o šumskim požarima (EFFIS).
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je da je imao "dug i sadržajan" telefonski razgovor sa Trampom danas posle sastanka američkog predsednika sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom na Aljasci.
Trosatni sastanak predsednika SAD i Rusija, Donalda Trampa i Vladimira Putina okončan je najavama budućeg sporazuma, ali bez naznaka oko čega su se lideri dve države dogovorili.
Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine prosledila je Apelacionom veću Suda BiH žalbu pravnog tima predsednika Republike Srpske Milorada Dodika na odluku o oduzimanju predsedničkog mandata.
Tri zemljotresa jačine veće od pet stepeni Rihterove skale zabeležena su jutros u Tihom okeanu, u blizini Severnih Kurilskih ostrva, saopštila je sahalinska filijala Jedinstvene geofizičke službe Ruske akademije nauka.
Predsednici Sjedinjenih Američkih Država i Rusije Donald Tramp i Vladimir Putin sastaće se danas na Aljasci, kako bi razgovarali o okončanju rata u Ukrajini.
Zemljotres jačine 5,2 stepena Rihterove skale zabeležen je kod obale Kamčatke, saopštila je regionalna filijala Federalnog istraživačkog centra Jedinstvene geofizičke službe Ruske akademije nauka.
Nemačka vlada objavila je da je smenila šefa nemačke železnice Dojče Ban, Ričarda Luca, koji je bio na meti kritika, između ostalog, zbog kašnjenja vozova.
Rusko ministarstvo pravde proglasilo je nevladinu organizaciju za odbranu medija Reporteri bez granica (RSF) "nepoželjnom" u Rusiji, što de fakto znači da je zabranjena, u jeku gušenja svake kritike u zemlji.
Rusija i Ukrajina javile su da su razmenile po 84 ratna zatvorenika uoči samita ruskog predsednika Vladimira Putina i njegovog američkog kolege Donalda Trampa, koji se održava sutra na Aljasci.
Nikolas Rosi, koji je pobegao iz SAD kako bi izbegao osudu za silovanje i inscenirao vlastitu smrt, proglašen je krivim za napastvovanje bivše devojke na prvom od dva suđenja u državi Juta.
Američki predsednik Donald Tramp priprema se da ponudi ruskom lideru Vladimiru Putinu pristup retkim zemljanim mineralima kako bi ga podstakao da okonča rat u Ukrajini, piše londonski Telegraf.
Skopska policija uhapsila je 55-godišnjeg Skopljanca jer je ugrozio bezbednost policijskog helikoptera dok se punio vodom za gašenje požara, saopštio je MUP Severne Makedonije.
Sastanak predsednika SAD Donalda Trampa i Rusije Vladimira Putina, zakazan za petak, održaće se u vojnoj bazi koja je štitila SAD od Sovjetskog saveza tokom Hladnog rata, a i sada ih štiti od Rusije.
Krajnje desničarska Alternativa za Nemačku (AfD) postala je najpopularnija partija u Nemačkoj, pokazalo je novo istraživanje Instituta za društvena istraživanja i statističku analizu Forsa.
Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je da su evropski lideri i ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski imali konstruktivan razgovor sa američkim predsednikom Donaldom Trampom.
Komentari 5
Јое
Из твојих коментара видим да си следбеник Црвених Кмера и да ти је омиљени политичар Ким Џонг Ун, али то није тема овог чланка, па нећемо о томе.
"policija je tu da štiti građane"
Тако је, полиција је ту да штити грађане од наоружаних и побеснелих криминалац. Приликом те заштите погине и неки од тих наоружаних и побеснелих криминалаца, али боље он него трудна жена коју је напао. У сваком случају да није вадио пиштољ не би га убили.
veni vidi viči
mitar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar