Bugarski premijer će biti kažnjen jer nije nosio masku u crkvi

Bugarski premijer Bojko Borisov biće kažnjen sa 174 dolara zbog toga što je juče u crkvi prekršio obavezu nošenja maske, prenosi Rojters.
Ministar zdravstva Kiril Ananijev doneo je odluku o obavezi nošenja maski u zatvorenim prostorima, nakon što je u Bugarskoj prošle nedelje registrovan rekordan broj obolelih.
 
"Sve osobe koje nisu nosile maske u manastiru Rila tokom premijerove posete biće kažnjene", rekao je Ananijev.
 
On je potvrdio da će biti kažnjen i premijer, novinari, fotografi i kamermani koji su bili u njegovoj pratnji.
 
Ministar nije odgovorio da li će biti kažnjen i sveštenik koji nije nosio masku tokom službe.
 
Manastir Rila, koji se nalazi u planinskom delu zemlje južno od Sofije, star je više od 1.000 godina i jedna je od najvećih bugarskih turističkih atrakcija.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Stanoje

    24.06.2020 07:53
    Tamo postoji barem deo od pravne države, a naš predsednik može da radi najgadnije stvari i nikom ništa. PA ŠTA

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Fon der Lajen "preživela" još jedno glasanje

Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen preživela je danas još dva glasanja o poverenju, sa malo većim brojem poslanika Evropskog parlamenta koji su joj dali podršku nego na prethodnom glasanju pre tri meseca.