Zatvorena biračka mesta u Hrvatskoj, očekuju se prvi rezultati

U Hrvatskoj su u 19 sati zatvorena biračka mesta na 10. parlamentarnim izborima od sticanja samostalnosti, na kojima su učestvovale 192 liste sa 2.700 kandidata.
Zatvorena biračka mesta u Hrvatskoj, očekuju se prvi rezultati
Foto: FoNet
Izlazne ankete počeće da se pojavljuju odmah nakon zatvaranja birališta, dok će prve nezvanične rezultate Državna izborna komisija objaviti oko 21 sat.
 
Pravo glasa na izborima u Hrvatskoj imalo je 3,86 miliona birača, koji su u zemlji i inostranstvu glasali na oko 7.000 biračkih mesta.
 
Do danas posle podne svoje biračko pravo na izborima za novi saziv Hrvatskog sabora iskoristilo je milion i 150.000 birača, odnosno njih 34,04 odsto, saopštio je DIP.
 
Kako prenosi zagrebački portal Index, to je slabiji odziv birača nego na izborima 2016. kada je do istog vremena glasalo milion i 256.000 birača, odnosno 37,2 posto.
 
Hrvatski parlament ima 151 poslanika, a glavna borba za mandate će se voditi između lista sada vladajućeg HDZ-a premijera Andreja Plankovića i SDP-a koji predvodi Davor Bernardić, dok u anketama treće mesto zauzima Domovinski pokret Miroslava Škore. Srpska manjina ima zagarantovana tri poslanička mandata, a kandidati su iz SDSS i DSS.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

BMW smanjuje broj zaposlenih za 8.000

Nemački proizvođač automobila BMW smanjiće broj zaposlenih za 8.000 do kraja 2027. godine kroz program dobrovoljnog otpuštanja, preneo je danas briselski portal Politiko.

Iza kupovine Mundijala stoji brat Trampovog zeta?

Namera FIFA da privatizuje svoju novu komercijalnu podružnicu, uz pomoć firme rizičnog kapitala povezane sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, privukla je pažnju i u sedištu Evropske unije u Briselu.