Gradonačelnica Rima zabranila osnivanje muzeja o fašizmu

Gradonačelnica Rima Virdžinija Rađi isključila je mogućnost osnivanja muzeja o fašizmu u Rimu i blokirala predlog koji je potpisala članica njenog pokreta Pet zvezdica Ðema Gerini.
Gradonačelnica Rima zabranila osnivanje muzeja o fašizmu
Foto: Pixabay
"Rim je antifašistički grad. Ne sme da bude nesporazuma u vezi sa tim", rekla je Rađi, prenosi Ansa.
 
Ideju osnivanja muzeja posvećenog fašizmu kritikovalo je italijansko Udruženje partizana, kao i Demokratska stranka.
 
"To bi bio šamar u lice gradu koji je zaslužio zlatnu medalju u pružanju otpora i žrtvama fašističkog režima", izjavio je sekretar Demokratske stranke za region Lacija senator Bruno Astore.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Da li će Ukrajina ikada postati članica NATO?

Bivši vrhovni komandant ukrajinske vojske Valerij Zalužni zalaže se za razvoj novih bezbednosnih formata umesto čekanja na članstvo u NATO. Da li je takva procena realna i postoje li alternative?

Raketa pogodila tanker u Ormuskom moreuzu

Tanker u vlasništvu naftne kompanije Ujedinjenih Arapskih Emirata (ADNOC) bio je danas meta raketnog napada dok je prolazio kroz Ormuski moreuz, javlja državna agencija UAE WAM.