Policija u Mančesteru je termo-kamerom locirala 200 osoba koje su prisustvovale zabavi i pored zabrane zbog epidemije, a snimak je objavljen na zvaničnoj veb stranici policije.
Policija je u 22:10 časova pozvana da interveniše u jednom dvorištu u jugoistočnoj četvrti Gorton, jer je prijavljeno da je na toj lokaciji u toku zabava, saopšteno je iz policije.
Po dolasku na mesto događaja policija je koristila termo-kameru ugrađenu u dron. Na objavljenom video snimku se može jasno videti koliko je ljudi prisustvovalo zabavi i da niko nije držao distancu.
Vidljivo je i da je bilo onih koji su preskakali ogradu kako bi se pridružili zabavi.
"Incident je neprihvatljiv i nerazumljiv. Drago mi da je sud uvažio naš zahtev da se produži zatvaranje ovog objekta za 48 sati kako bismo bili sigurni da neće biti ilegalnih velikih okupljanja", kazao je inspektor Džim Adams.
Predsednik gradskog veća Mančestera Najdžel Marfi je za zabavu kazao da predstavlja teško kršenje mera protiv epidemije i istakao da zdravlje mora biti važnije od svega.
Petak veče, Kej žrtava racije, Spomenik "Porodica" koji treba da nas podseti na stravično stradanje sugrađana od strane zveri u ljudskim telima, danas se taj prostor zove "Majmunac" (zbog ponašanja posetilaca nakon ponoći svako veče - pretpostavljam). Dve patrole komunalne i jedna redovne policije su tu do 23 časa, sede u kolima, nema ni potrebe da izlaze, mali broj normalnih posetilaca, čuje se žamor i to je sve, pristojno. Tacno u 23:00 odlaze sve tri patrole i nakon pola sata počinje divljanje, urlikanje, pustanje preglasne buke sa snažnih zvučnika.
Pozivamo komunalce, kažu nisu nadležni za haos na otvorenom, oni su za kućni red. Na pitanje sta su dve patrole radile tamo do 23 časa odgovoreno je da su na poziv redovne policije proveravali da li je prostor oko spomenika očišćeni da li su kante ispražnjene!!?? Više ih nećemo zvati, nema smisla, ni iz kola nisu izašli a znali su kakvo je stanje.
Pozivamo redovnu policiju, jedva se čujemo zbog buke, pitaju gde na keju je divljanje!!?? Ni dva sata nakon poziva patrole nema, policijska stanica je daleko, nekih 100 metara od spomenika, i tamo se cuje buka direktno.
Neverovatno je da ni jedna patrola ne prodje kejom od ponoci do jutra, ili im je rečeno da ne prolaze...
Bar puštanje muzike sprečite...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Mađarska centralna banka objavila je da je kaznila MOL grupu zbog toga što nije obavestila tržište o oštećenju cevovoda Družba i obustavi isporuke krajem januara, navodi N1 Zagreb.
Najmanje 18 ljudi umrlo je u Francuskoj, uključujući i dvoje dece koja su ostavljena u automobilu na velikoj vrućini, usled toplotnog talasa koji je zahvatio Evropu i oborio temperaturne rekorde u nekoliko gradova.
Belgijske vlasti izdale su evropski nalog za hapšenje bivšeg evropskog komesara za migracije Dimitrisa Avramopulosa, u vezi sa aferom "Katargejt", rekla su Politiku dvojica visokih grčkih zvaničnika.
Predsednica Evropske komisija Ursula fon der Lajen je izjavila da će Moldavija država dobiti još 523 miliona evra ako do kraja ove godine sprovede preostale reforme predviđene Planom rasta.
Tri osobe su umrle u Francuskoj od zdravstvenih problema izazvanih ekstremnom vrućinom, gotovo 2.700 škola je u zatvoreno ili prilagodilo raspored nastave, dok je širom Evrope danas izdato upozorenje na toplotni talas.
Australijska policija je zaplenila 2,7 tona kokaina sakrivenog u podzemnoj mreži bunkera u zapadnom delu Sidneja, što se smatra najvećom zaplenom ikada, preneli su danas lokalni mediji.
Mađarska Nacionalna agencija za trgovinu i zaštitu potrošača najavila je da će sprovesti pojačane kontrole oglašavanja, uključujući i reklame influensera na društvenim mrežama.
Najtopliji grad u poslednja 24 časa bio je Omdije u Iranu gde je izmereno 49,8 stepeni, objavljeno je na sajtu Ogimet koji prikuplja sa interneta podatke o vremenu iz celog sveta.
Devojka (26) hitno je hospitalizovana u nemačkom gradu Osnabriku nakon što joj je izmerena ekstremna koncentracija od 5,25 promila alkohola u krvi, saopštila je lokalna policija.
Sva ograničenja okupljanja i aktivnosti nametnuta u severnom delu Izraela zbog rata, biće ukinuta sutra ujutro, saopštila je izraelska vojska na Telegramu.
Hiljade Čeha protestovalo je pred zgradom Češke televizije u Pragu, zbog plana Vlade premijera Andreja Babiša da ukine pretplatu radio i TV javnog servisa i od naredne godine počne da ih finansira iz budžeta.
Delegacija Islamske Republike Iran napustila je zgradu u kojoj su se vodili pregovori sa Sjedinjenim Američkim Državama u Švajcarskoj, prenela je večeras agencija IRNA.
Posle smrti tri planinara i nedavnog povećanja broja teških zdravstvenih problema usled ekstremnih vrućina u unutrašnjosti kanjona, posetioce su upozoreni da ne idu na ekspedicije u Grand kanjon u SAD-u.
Komentari 7
Miki
Pozivamo komunalce, kažu nisu nadležni za haos na otvorenom, oni su za kućni red. Na pitanje sta su dve patrole radile tamo do 23 časa odgovoreno je da su na poziv redovne policije proveravali da li je prostor oko spomenika očišćeni da li su kante ispražnjene!!?? Više ih nećemo zvati, nema smisla, ni iz kola nisu izašli a znali su kakvo je stanje.
Pozivamo redovnu policiju, jedva se čujemo zbog buke, pitaju gde na keju je divljanje!!?? Ni dva sata nakon poziva patrole nema, policijska stanica je daleko, nekih 100 metara od spomenika, i tamo se cuje buka direktno.
Neverovatno je da ni jedna patrola ne prodje kejom od ponoci do jutra, ili im je rečeno da ne prolaze...
Bar puštanje muzike sprečite...
Vaskez
Zvrk
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar