Oružane snage Azerbejdžana uništile su rezervne snage jermenske vojske koje su došle da pomognu jedinicama koje učestvuju u borbenim dejstvima, javlja azerbejdžanski Sputnjik, pozivajući se na pres-službu Ministarstva odbrane zemlje.
"Naše jedinice otkrile su i uništile rezervne snage koje pristižu u pomoć", saopštilo je azerbejdžansko Ministarstvo.
Objavljen je snimak iz vazduha na kojem se vidi kako granata pogađa grupu jermenskih vojnika, a prenosi Sputnjik.
Situacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je krajem prošle nedelje. Baku i Jerevan se međusobno optužuju za početak borbenih dejstava. U Jermeniji je uvedeno ratno stanje, objavljena opšta mobilizacija i zabranjen izlazak iz zemlje muškarcima od 18 do 55 godina. U Azerbejdžanu je uveden policijski čas.
Na društvenim mrežama objavljen je snimak novinara koji su na prvoj liniji ratnih sukoba. BREAKING: Rare up-close videoes show combat footage from the Armenian frontline pic.twitter.com/q3AlmxBUYc
Kao i sa Srbijom, svet stoji i posmatra Azerbejdzansku i Tursku agresiju dok svi pozivaju na dijalog i ne rade nista, a dijaloga ce biti kada se stanje na terenu promeni u korist Azerbejdzana.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U sporazumima o priznanju krivice dvojice osuđenih u istrazi krijumčarenja maruhuane iz Severne Makedonije u Srbiju navedeno je da je u pet transportnih tura preneto osam tona te droge, objavila je Televizija Telma.
Protok Dunava na ulazu u Rumuniju, na deonici kod Bazjaša, tokom naredna tri dana ostaće na oko 1.300 kubnih metara u sekundi, a do 25. avgusta bi trebalo da poraste na oko 1.350 kubnih metara u sekundi.
Na prostoru nekadašnjeg ženskog logora, koji je bio deo logora Mauthauzen, u austrijskom gradu Leobersdorf, 30 kilometara južno od Beča, planirana je izgradnja supermarketa i distributivnog centra sa hladnjačama.
Izraelski ministar odbrane Itmar Ben-Gvir posetio je gradilište objekta za vešanje za navodne teroriste sa gledalištem i poručio da se time "stvara istorija", preneli su izraelski mediji.
Američki razarač sa oko 300 mornara pretrpeo je veliki kvar u Tihom okeanu prošlog meseca, zbog čega je četiri dana bio bez struje, potvrdila je Ratna mornarica SAD u saopštenju.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović je zbog nezakonitog odlaganja opasnog otpada kod Gospića podneo zahtev za vanrednu sednicu Hrvatskog sabora koja će biti u četvrtak i petak, 20. i 21. avgusta.
Ruski državni gigant u odbrambenoj i tehnološkoj industriji Rostec, najavio je danas pokretanje masovne proizvodnje mobilnih trafostanica kako bi se ublažio rizik od velikih nestanaka struje izazvanih napadima dronova.
Ekstremno desna Alternativa za Nemačku (AfD) ostala je i u avgustu ubedljivo najjača partija, sa velikom prednošću ispred vladajućih nemačkih demohrišćanskih partija CDU i CSU, i socijaldemokratske SPD.
Hrvatska vatrogasna služba (HVZ) upozorila je danas na kontinuirani visok rizik od požara u delovima Hrvatske, uprkos jučerašnjoj kiši koja je donela osveženje na nekim mestima, prenela je agencija Hina.
Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik je američkom predsedniku Donaldu Trampu navodno ponudio sporazum o eksploataciji sirovina po uzoru na dogovor SAD i Ukrajine, piše austrijski Standard.
Četvrti oboleli od groznice Zapadnog Nila preminuo je u Severnoj Makedoniji, saopštio je danas direktor Univerzitetske klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadil Cana.
Broj žrtava razornog zemljotresa u Indoneziji porastao je na 68, a za sada nema informacija o povređenim ili stradalim srpskim državljanima u toj zemlji.
U Okružnom sudu okruga Klark u Las Vegasu počelo je suđenje Dvejnu "Kef D" Dejvisu (63), optuženom da je organizovao pucnjavu iz automobila 1996. godine, u kojoj je u tom gradu ubijen američki reper Tupak Šakur (25).
Trojici hrvatskih državljana, od kojih jedan ima i srpsko državljanstvo, kao i državljanki Poljske, koji su osumnjičeni za izazivanje požara na deset lokacija u Zadarskoj županiji, određen je jednomesečni pritvor.
Tužilaštvo za organizovani kriminal Severne Makedonije saopštilo je da je istraga za transport pet tona marihuane u Srbiju proširena na još sedam osoba.
Češki premijer Andrej Babiš izvinio se zbog toga što je brao cveće na zaštićenom području na planini Lisa hora na istoku Češke, navodeći da će platiti kaznu ukoliko bude potrebno.
Komentari 3
mrva
Kosmopolita
w/e
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar