Tri pripadnika Nacionalne garde poginula su sinoć kada je njihov helikopter na trenažnom letu udario u polje u zapadnom delu američke savezne države Njujork.
Letelica UH-60 Blek hok, za medicinsku evakuaciju, srušila se oko 18:30 časova po lokalnom vremenu juče (pola sata posle ponoći po srednjeovropskom vremenu) u mestu Medon, južno od Ročestera, naveli su zvaničnici.
Ispituju se okolnosti udesa, a u istrazi će učestvovati i Savezna uprava za avijaciju.
Helikopter je poleteo iz vojnog objekta kod Međunarodnog aerodroma u Ročesteru.
Guverner države Njujork, Endru Kuomo, rekao je da će zastave na državnim zgradama biti spuštene na pola koplja danas u znak žalosti za poginulim vojnicima.
Šerif okruga Monro rekao je na konferenciji za novinare da su svedoci koji su pozvali hitne službe prijavili da su čuli nešto kao isprekidan zvuk motora i da je helikopter leteo vrlo nisko. Šerif je rekao da u udesu nije bilo preživelih.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Ogromna količina kokaina zaplenjena je tokom racije u objektu za koji se sumnja da je služio kao ilegalno skladište u blizini glavnog grada Liberije, Monrovije, što vlasti opisuju kao najveću zaplenu droge u istoriji.
Evropska agencija za bezbednost vazduhoplovstva (EASA) savetovala je danas prevoznike i aviokompanije da izbegavaju jordanski vazdušni prostor do kraja avgusta, zbog eskalacije neprijateljstava u regionu.
Ustavni sud Hrvatske odbio je tužbu državljanina Srbije kome je posle bezbednosne provere zahtev za boravak i rad u Hrvatskoj odbijen zbog objava na Instagramu.
Neki članovi ministarskih kabineta i visoki državni zvaničnici smenjeni su nakon što su bili pozitivni na testovima za drogu, saopštio je francuski premijer Sebastijan Lekorni.
Državljanin Srbije (66), koji je vozio pod dejstvom alkohola i u suprotnom smeru na obilaznici oko Soluna, izazvao je udes sudarivši se sa taksi vozilom koje se propisno kretalo, objavili su grčki mediji.
Mađarski premijer Peter Mađar i ministar saobraćaja i investicija David Vitezi bili su meta incidenta na železničkoj stanici Njugati u Budimpešti, kada im je jedan muškarac prišao, obratio im se i pljunuo ih.
Teretni avion sa paketima hrane i proizvodima za održavanje higijene poleteo je u utorak iz Majamija za Kubu u okviru američkih napora da pruže direktnu pomoć stanovnicima tog ostrva.
Prozapadna većina u Parlamentu Moldavije je danas izazbrala poslovnog čoveka, investitora Vasilea Tofana za premijera, poveravajujći tom političkom novajliji zadatak napredovanja te države ka pristupanju Evropskoj uniji.
Kratkotrajno, ali izuzetno jako nevreme pogodilo je danas Pljevlja, ostavljajući za svega tridesetak minuta veliku materijalnu štetu, prenose lokalni mediji.
Dva vatrogasca su danas poginula tokom gašenja velikog požara kod aerodroma grada Bordoa na jugozapadu Francuske, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Italijanska finansijska policija i carinici zaplenili su u luci Vado Ligure više od 770 kilograma kokaina, sakrivenog u pošiljci banana koja je stigla iz Ekvadora, kako je navedeno na sajtu Italijankse policije.
Mađarska opoziciona partija Fides saopštila je da su tužioci upali u prostorije te stranke u kojima se čuvaju serveri, kako bi zaplenili komunikacione sisteme i baze podataka, objavio je Rojters.
Skopska policija podnela je krivičnu prijavu protiv dvojice muškarca zbog sumnje da su silovali 32-godišnju ženu iz Srbije koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Nemačka železnica (Dojče ban) planira da do jeseni uvede zabranu konzumiranja alkohola na svim železničkim stanicama u zemlji, u cilju povećanja bezbednosti i smanjenja incidenata.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović kritikovao je premijera Hrvatske Andreja Plenkovića što je pristao da na nedavnoj vojnoj paradi u Parizu sedi u drugom redu, iza predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar