Slovenija ukinula obavezan negativan test za radnike pri ulasku u zemlju

Slovenija je povukla meru o obaveznom negativnom testu na virus korona za radnike koji svakodnevno putuju u susedne zemlje na posao, saopštila je Vlada te zemlje.
Slovenija ukinula obavezan negativan test za radnike pri ulasku u zemlju
Foto: Pixabay
Radnicima ne treba negativan test pri ulasku iz zemalja EU i Šengena u kojima je epidemiološka situacija bolja nego u Sloveniji.
 
"To su trenutno sve susedne zemlje", objavila je Vlada Slovenije sinoć na Tviteru. Odluka o novoj meri na snagu stupa danas.
 
Novom odlukom je opozvano i ranije rešenje prema kojem bi, osim radnika migranata, negativan test na granici morale pokazati osobe koje dolaze zbog obrazovanja, osposobljavanja ili naučnog istraživanja, te one koji dolaze zbog pomoći, brige za članove porodice, održavanje imovine i zemljišta.
 
Odluka o obaveznom testu pri ulasku u Sloveniju, koja je bila na snazi manje od 24 časa, izmenjena je nakon brojnih kritika. Prema toj odluci, radni dnevni migranti morali su pokazati negativan test na virus korona i obnavljati ga jednom sedmično.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Ilon Mask osnovao svoju partiju

Američki milijarder Ilon Mask izjavio je da je formirao Američku partiju u cilju, kako je rekao, vraćanja slobode američkom narodu.

Tramp potpisao "veliki lepi zakon"

Američki predsednik Donald Tramp potpisao je Zakon o smanjenju poreza i potrošnje, takozvani "veliki lepi zakon o budžetu", objavila je Bela kuća.