Kako je naveo u objavi na Fejsbuku, Centar je završio zvaničnu procenu vakcine "Sputnjik v", u kojoj je zaključeno da ona ispunjava standarde kvaliteta i da može da se koristi na ljudima.
"Tako je u Mađarskoj još jedna vakcina, "Sputnjik v", odobrena za korišćenje, nakon vakcina kompanija Fajzer/Bajontek, Moderna i AstraZeneka. Sada imamo četiri vakcine da se borimo portiv korona virusa", napisao je Kasler.
Mađarski premijer Viktor Orban najavio je ranije da bi ta zemlja mogla da potpiše ugovor i za kupovinu kineske vakcine, nakon što je Agencija za lekove krajem januara odobrila vakcinu Sinofarma. Orban je tada izjavio da je ta zemlja čekala da vidi kako će proteći masovna vakcinacija kineskom vakcinom u Srbiji.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar