Republika Srpska odobrila upotrebu Sputnjik V vakcine

Agencija za lekove i medicinska sredstva BiH odobrila je za upotrebu rusku vakcinu Sputnjik V u Republici Srpskoj.
Republika Srpska odobrila upotrebu Sputnjik V vakcine
Foto: Pixabay
Dve hiljade doza ruske vakcine Sputnjik V u petak je uvezeno u BiH, a odmah su uzorci poslati u Kontrolnu laboratoriju na ispitivanje kvaliteta i kontrolu vrednosti parametara.
 
Osim uzoraka, Agencija za lekove BiH pregledala je i dokumentaciju koju je dostavio uvoznik, Krajina grup i na osnovu koje se takođe odlučivalo o odobrenju.
 
Vakcine Sputnjik V uvezene su putem interventne nabavke i u narednih nekoliko dana u RS bi trebalo da počne vakcinisanje zdravstvenih radnika koji rade u kovid ambulantama.
 
RS je dve hiljade doza ruskih vakcina platila oko 64.000 KM (oko 32,8 hiljada evra).
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Zemljotres kod Zakintosa

Zemljotres jačine 4,9 po Rihterovoj skali dogodio se danas u Jonskom moru, u blizini grčkog ostrva Zakintos.

Održana komemoracija u Potočarima

U Memorijalnom centru Srebrenica - Potočari obeležena je 30. godišnjica od masovnih ubistava Bošnjaka koje su srpske snage počinile u Bosni i Hercegovini u julu 1995. godine.

Gasi se Al Džazira Balkan

Posle četrnaest godina rada, gasi se regionalna televizija Al Džazira Balkan, potvrđeno je za sarajevski portal Kliks.