Korona u komšiluku: Blagi porast novih slučajeva

U državama u regionu zabeležen je nešto veći broj novih slučajeva virusa korona.
Hrvatska
 
U Hrvatskoj je u protekla 24 sata zabeležen 431 (juče 388) novi slučaj zaraze virusom korona od 5.579 testiranih, a preminulo je 13 osoba, saopštio je danas Nacionalni štab civilne zaštite.
 
Aktivan je 2.421 slučaj, a među njima su 782 pacijenta na bolničkom lečenju, od kojih je 78 na respiratoru, preneo je Index.hr.
 
Od 25. februara prošle godine, kada je zabeležen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je registrovano 239.685 osoba zaraženih novim korona virusom, od kojih je 5.420 preminulo, a ukupno su se oporavile 231.844 osobe.
 
U samoizolaciji je trenutno 12.001 osoba. Do danas su ukupno testirane 1.298.994 osobe. 
 
BiH
 
U Bosni i Hercegovini je u protekla 24 sata zabeleženo 512 (juče 402) novozaraženih korona virusom od 2.796 testiranih uzoraka, a preminulo je 16 ljudi, saopštili su danas entitetski zavodi za javno zdravstvo i distrikta Brčko. Zavodu za javno zdravstvo Federacije BiH u protekla 24 sata prijavljeno je 1.949 uzoraka od kojih su 382 pozitivna. Preminulo je 11 ljudi i do sada je od posledica kovid infekcije umrlo 2.620 osoba, preneo je Klix.ba.
 
Do sada je testirano ukupno 435.785 uzoraka, a virus je potvrđen kod 82.618 osoba. Izlečena su 75.702 pacijenta, a aktivno je 4.296 slučajeva.
 
U Republici Srpskoj testiran je 791 laboratorijski uzorak, a  virus je potvrđen kod 122 osobe. Preminulo je pet osoba. Do sada je u Republici Srpskoj potvrđen 42.141 slučaj, a ukupno su preminule 2.202 osobe. Oporavile su se 33.664 osobe, a testirano je 195.376 građana.
 
Na bolničkom lečenju nalazi se 471 osoba, a pod zdravstvenim nadzorom su 3.164 osobe. U Brčko distriktu testirano je 56 uzoraka na korona virus od čega je pozitivnih bilo osam.
 
Slovenija
 
 U Sloveniji je u protekla 24 sata potvrđeno 956 novih slučajeva zaraze korona virusom, a od posledica kovid-19 umrlo je sedam osoba, objavila je danas slovenačka vlada.
 
Kako se navodi na tviter nalogu Vlade Slovenije, testirano je 4.397 osoba i udeo pozitivnih testova je 21,7 odsto. U bolnicama se nalazi 579 osoba, od kojih je na intezivnoj nezi 109, a otpuštena su 72 pacijenata. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

EU odustaje od zabrane dizelaša

Evropska unija će danas predložiti ublažavanje pravila o emisijama za nova vozila, čime se faktički odustaje od planirane zabrane motora sa unutrašnjim sagorevanjem od 2035. godine.

Suprug Ane Volš proglašen krivim za ubistvo

Brajan Volš danas je proglašen krivim za ubistvo svoje supruge Ane, čije telo nikada nije pronađeno nakon što je nestala iz njihovog doma u Masačusetsu, pre gotovo tri godine.

Luvr zatvoren zbog štrajka zaposlenih

Pariski muzej Luvr jutros nije otvoren za posetioce, jer je osoblje neposredno pre otvaranja glasalo za štrajk, dva meseca posle spektakularne pljačke koja je otkrila nedostatke čuvenog muzeja.