Ambasadorka Filipina u Brazilu otpuštena je kada je otkriveno da je mesecima tukla jednu od svojih kućnih pomoćnica u zvaničnoj rezidenciji u Braziliji, a njeni napadi su snimljeni i objavljeni u medijima.
Ambasadorka Mariču Mauro opozvana je i vraćena u Manilu krajem prošle godine pošto su na televiziji GloboNews objavljeni snimci video nadzora tokom osmomesečnog perioda, koji pokazuju ambasadorkino ophođenje prema njenoj kućnoj pomoćnici, takođe Filipinki.
Ambasadorka je otpuštena iz Ministarstva spoljnih poslova, objvio je juče predsednik Filipina, Rodrigo Duterte, preko televizije.
"Postoje pravila koja treba poštovati. Ako ih ne poštujete snosite rizik. Ako stvari prođu loše ja vas neću spasiti", rekao je šef države.
Mauro će izgubiti prava na penziju i više ne može da radi u javnoj službi.
Snimci video nadzora koji su snimljeni između marta i oktobra 2020. upotrebljeni su da podupru tužbu podnetu filipinskoj vladi protiv diplomate, koja je imenovana za ambasadorku u Brazilu 2018. godine.
Milioni Filipinaca rade u inostranstvu kao pomoć u kući. Doznake koje šalju svojim porodicama koje su ostale na Filipinima predstavljaju veliki deo filipinskog BDP-a.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kubanska nacionalna elektroenergetska mreža u subotu je isključena po drugi put u poslednjih nedelju dana zbog naftne blokade koju su ovoj karipskoj državi uvele SAD, saopštili su kubanski zvaničnici.
Odlukom Vlade Slovenije od danas je ograničeno točenje goriva na 50 litara za fizička lica i 200 litara za pravna lica, nakon što je poslednjih dana došlo do problema u snabdevanju na većem broju pumpi.
Američki predsednik Donald Tramp u subotu je zapretio da će "uništavati" iranske elektrane ako Teheran u potpunosti ne otvori Ormuski moreuz u roku od 48 sati.
Admiministracija Donalda Trampa, nakon tri nedelje rata, započela je razgovore o sledećoj fazi i o tome kako bi mirovni pregovori sa Iranom mogli da izgledaju, a od Teherana bi se tražilo da ispuni šest zahteva.
Malavi je zabranio zaposlenima u državnom zdravstvu da istovremeno rade i u privatnom. Vlasti time hoće da suzbiju korupciju. Ipak, odluka je izazvala žestoke polemike, piše Dojče vele.
Jedan prolaznik pronašao je tridesetak ljudskih zuba na pločniku u nemačkom gradu Heseu, a policija je pokrenula istragu povodom ovog slučaja, preneo je Špigel.
Robert Miler, bivši direktor FBI koji je vodio istragu o navodnom ruskom mešanju u predsedničke izbore u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) 2016. godine, preminuo je u 81. godini, preneli su večeras američki mediji.
Generalni sekretar UN Antonio Gutereš kaže da svetska organizacija aktivno sarađuje sa rivalskim Odborom za mir predsednika SAD Donalda Trampa, ali samo u vezi sa Gazom, a da je sve preko toga Trampov lični projekat.
U okviru akcije koju su predvodile nemačke vlasti uz podršku Evropola, na dark vebu je ugašeno više od 373.000 sajtova koji su bili povezani sa dečjom seksualnom eksploatacijom i sajber kriminalom, saopštio je Evropol.
Konačan bilans žrtava jutrošnje lavine u dolini Ridana u Južnom Tirolu je dvoje mrtvih i petoro povređenih - troje teško, a dvoje lakše, saopštio je Centar za hitne slučajeve u Bolcanu, javlja agencija ANSA.
Spasioci u Južnoj Koreji izvukli su danas ostatke 14 ljudi iz ugljenisanih ruševina fabrike auto-delova u gradu Tedžon, gde je u eksploziji i požaru povređeno najmanje još 59 osoba.
U Sloveniji je od ponoći na snazi izborna tišina uoči nedeljnih parlamentarnih izbora, na kojima će 1.695.196 državljana birati 88 poslanika u Državnom zboru, dok će preostala dva poslanika birati pripadnici manjina.
Američki federalni sudija blokirao je danas politiku administracije predsednika SAD Donalda Trampa kojom se ograničava pristup novinara Pentagonu, čime je ocenio delove vladinih novih propisa nezakonitim.
Šef francuske diplomatije Žan Noel Baro je danas izjavio da sukob na Bliskom Istoku neće biti uskoro okončan, ali da Pariz sa saveznicima nastavlja da radi na ostvarenju trajnog rešenja.
Požar koji je sinoć podmetnut u hali fabrike oružja LPP Holding u Pardubicama na istoku Češke je teroristički napad ali nejasno protiv koga, jer se tu ne proizvode dronovi za Izrael, već za Ukrajinu, saopštile su vlasti.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar