Dubrovačka policija zaplenila je na području Opuzena 73 kilograma kokaina i uhapsila trojicu muškaraca, među kojima su zagrebački preduzetnik rodom iz BiH Oliver Čokara i Anđelko Oršulić, član HDZ.
Kako navodi Index.hr, policija je zatekla dvojicu kako istovaruju drogu, dok je treći čuvao stražu.
Akcija koje se dogodila u subotu nastavak je akcije u kojoj je krajem januara razbijen narko-lanac u Metkoviću, kada su uhapšene četiri osobe, dok je peti osumnjičeni, državljanin Italije ranije bio u pritvoru.
"Pronašli smo 60 paketa droge, ukupno 72 kilograma i 900 grama kokaina. Protiv trojice uhapšenih je podneta krivična prijava", rekao je načelnik Službe kriminalističke policije Zoran Tikvica.
Načelnik Odeljenja za droge Hrvoje Neusidl rekao je da se droga krijumčarila preko luke Ploče pomoću kontejnera s bananama.
Prema njegovim rečima, reč je o kokainu iz Južne Amerike koji košta 100 evra ako se meša, što je obično slučaj, a to znači da je cena kilograma 40.000 evra.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Tinejdžer po imenu Kolt Grej (16) izjasnio se krivim po svih 55 tačaka optužnice u vezi sa ubilačkim oružanim napadom do kojeg je došlo pre skoro dve godine u srednjoj školi Apalači u Džordžiji u SAD.
EK pokrenula je postupak protiv TikToka zbog sumnje da je ta platforma prekršila pravila EU o bezbednosti na internetu, posebno u vezi sa zaštitom dece od rizika kao što su sajber-nasilje i kontakt sa predatorima.
Predstavnici država članica Međunarodnog krivičnog suda (ICC) izglasali su danas smenu glavnog tužioca tog suda Karima Kana, gotovo dve godine nakon što su se pojavile optužbe za seksualno uznemiravanje.
Direktor banjalučkog Fudbalskog kluba "Borac" Dejan Čato i predsednik uprave kluba Zvjezdan Misimović osumnjičeni su za zloupotrebu položaja i pranja novca.
U Bahreinu su se rano jutros oglasile sirene za uzbunu, samo nekoliko sati nakon što je američka vojska saopštila da je okončala trinaestu noć udara na Iran, u kojima su poginule četiri osobe.
Mađarska istražuje kredit od milijardu evra koji je prethodna vlada odobrila Severnoj Makedoniji pod veoma povoljnim uslovima, izjavio je danas mađarski premijer Peter Mađar.
Ruski državni prihodi od nafte i gasa, koji čine petinu ukupnih državnih prihoda, trebalo bi da skoče za 60 odsto u julu u poređenju sa istim mesecom prošle godine, prema proračunima koju je preneo danas Rojters.
Crnogorski parlament izabrao je danas četvoro novih ministara, čime je po treći put rekonstruisana vlada premijera Milojka Spajića, koja će biti najbrojnija od uvodjenja višestranačja u Crnoj Gori i imaće ćak 35 članova.
Evropska komisija odobrila je, uz određene uslove, da medijski gigant Paramaunt skajdens preuzme kompaniju Vorner bros diskaveri u poslu vrednom 110 milijardi američkih dolara (oko 94 milijarde evra).
Predsednik Indonezije Prabovo Subjanto preuzeo je pokradene kulturne artefakte iz indonežanskog regiona Papua, koji su ranije nezakonito bili odneti u Sjedinjene Američke Države.
Deo Donjecke oblasti na istoku Ukrajine, koji nije pod kontrolom ruskih snaga i dalje ima 124.500 stanovnika, uključujući 51.700 koji žive u Kramatorsku i 38.500 u Slavjansku, dva glavna urbana centra.
Albanska policija je upotrebila vodene topove i suzavac kako bi rasterala demonstrante koji su policajce gađali jajima i flašama, na protestu protiv izgradnje luksuznog kompleksa zeta predsednika SAD Džareda Kušnera.
Mađarska naftna kompanija MOL vraća u vlasništvo 42.977.996 akcija klase "A", nakon što je donela odluku da fondacija MOL Nova Evropa (MÚEA) ne nastavi rad u promenjenom pravnom obliku.
Britanski milioneri, uključujući bivšeg fudbalera Garija Linekera i muzičkog producenta Brajana Ina, pisali su novom premijeru Endiju Bernamu tražeći da budu više oporezovani.
Komentari 1
Vajta
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar