Krov bolnice zahvatila je vatra kada je kratki spoj izazvao požar koji se brzo proširio preko starih drvenih greda.
Ukupno 67 pacijenata je odmah evakuisano zajedno sa ostatkom medicinskog osoblja, ali je u zgradi ostalo osam lekara i sestara u jednoj od operacionih sala.
U trenutku kada je požar izbio, oni su otpočeli operaciju srca i ugradnju bajpasa.
"Morali smo da nastavimo. Uopšte nismo ni razmišljali o prekidanju. Završili smo operaciju do kraja", rekao je hirurg Valentin Filatov.
Priznao je da je čitava situacija bila veoma stresna.
"Naravno da smo se plašili. Ljudi smo. Ali moj tim je pokazao pribranost i hrabrost jer je operacija morala da se nastavi", istakao je hirurg.
Da bi zaštitili pacijenta i medicinski tim od dima vatrogasci su koristili električne ventilatore u hodnicima, a centralna ventilacija je isključena da ne bi hranila požar. Srećom, vatrogasci su pred kraj operacije uspeli da ugase požar i niko nije povređen.
"Veliki naklon medicinarima i vatrogascima, rekao je guverner Amurske oblasti Vasilij Orlov.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 3
Сремац
Svetlana
i naši
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar