VIDEO: Tropska oluja na obali Australije uništila kuće, na hiljade domova bez struje

Tropska oluja Seroha na zapadnoj obali Australije uništila je veći broj kuća, a hiljade domaćinstava su ostala bez električne energije, saopštili su danas zvaničnici.
Oko 70 odsto kuća u priobalnom gradu Kalbariju je pretrpelo oštećenja, od čega oko 30 odsto objekata "značajna oštećenja", izjavila je komesarka službe za hitne situacije zapadne Australije Darin Klem, prenosi Rojters.
 
Lokalne vlasti su potvrdile da su otvorena tri centra za smeštaj evakuisanog stanovništva.
 
 
"Situacija na zapadu Australije je i dalje veoma ozbiljna", rekao je premijer Australije Skot Morison, navodeći da je federalna vlada aktivirala plan za urgentne situacije.
 
Tropska oluja je oslabila i njeno slabljenje nastaviće se i danas, međutim zvaničnici upozoravaju da snažni vetrovi i obilne kiše i dalje predstavljaju potencijalnu opasnost.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

I Litvanija zabranila ulazak Dodiku

Vlada Litvanije uvela je sankcije predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, predsedniku Narodne skupštine RS Nenadu Stevandiću i premijeru Radovanu Viškoviću.

Poljska će zabraniti Dodiku ulazak u tu zemlju

Ambasada Poljske u BiH potvrdila je da je pokrenuta procedura uvođenja sankcija predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i da se čeka donošenje konačne odluke kada će biti poznato više detalja.