Italija i G20 se založile za oživljavanje turizma

Italija je spremna da ponovo dočeka turiste, izjavio je danas u Rimu premijer te zemlje Mario Dragi (Draghi) posle sastanka ministara turizma Grupe 20 industrijski najrazvijenijih zemalja sveta i zemalja u razvoju.
Italija i G20 se založile za oživljavanje turizma
Foto: 021.rs
"Svet želi da putuje u Italiju. Italija je spremna da dočeka svet", rekao je Dragi na konferenciji za novinare posle završetka dvodnevnog sastanka G 20 održanog u Rimu.
 
Dragi je obećao "jasna i jednostavna pravila" koja će omogućiti turistima povratak u Italiju i sigurno putovanje, uključujući i nacionalni pasoš o vakcinaciji protiv korona virusa.
 
Prema njegovim rečima, u očekivanju evropskog pasoša o vakcinaciji, italijanska vlada je uvela svoj pasoš koji će važiti od druge polovine maja.
 
Turisti iz EU do 15. maja moraju da idu u petodnevni karantin ako žele da putuju u Italiju, a turisti iz drugih zemalja u karantin od deset dana.
 
Ministri turizma G20 usvojili su glavne smernice za oporavak tog sektora, među kojima su bezbedno putovanje, digitalna tranzicija i investicije i infrastruktura.
 
Grupu 20 industrijski najrazvijenijih zemalja sveta i zemalja u razvoju - G20, čine 19 zemalja i Evropska unija, među kojima Argentina, Australija, Brazil, Kanada, Kina, Francuska, Nemačka, Indija, Indonezija, Italija, Japan, Meksiko, Rusija, Saudijska  Arabija, Južna Afrika, Južna Koreja, Turska, Velika Britanija i SAD.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

BMW smanjuje broj zaposlenih za 8.000

Nemački proizvođač automobila BMW smanjiće broj zaposlenih za 8.000 do kraja 2027. godine kroz program dobrovoljnog otpuštanja, preneo je danas briselski portal Politiko.

Iza kupovine Mundijala stoji brat Trampovog zeta?

Namera FIFA da privatizuje svoju novu komercijalnu podružnicu, uz pomoć firme rizičnog kapitala povezane sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, privukla je pažnju i u sedištu Evropske unije u Briselu.