Kako je rekao, takođe je pretpostavka da je i Sloveniji u interesu ulazak Hrvatske u Šengensku zonu.
Uoči godišnjeg sastanka Procesa Brdo-Brioni, predsedavajući tog procesa, predsednici Hrvatske i Slovenije, održali su na Bledu radni sastanak.
"Sve je to deo jedne široke priče u kojoj ćemo učiniti sve što je moguće, pre svega naše vlade, dakle izvršna vlast, ali i s naše strane, da naši susedi što pre postanu deo zajednice kojoj mi pripadamo", poručio je Milanović.
Predsednik Hrvatske kaže da ne postoje isti pogledi o svim pitanjima, ali da veruje da postoje tačke koje su spojive.
Predsednik Slovenije Borut Pahor je rekao da je posle godinu i po dana prekida dijaloga došlo do naglaska na razlikama u pogledima, ali je dodao da je zbog toga potreba za dijalogom je još veća.
"Vidimo Zapadni Balkan kao jednu celinu, a ne samo kao pojedinačne države", rekao je Pahor.
Proces Brdo-Brioni pokrenule su Hrvatska i Slovenija 2013. godine kako bi se regionalnom saradnjom i rešavanjem otvorenih pitanja stabilizovale prilike na evropskom jugoistoku i stvorili preduslovi za proširenje Evropske unije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Vlada
@NS
Za šta se vi pitate dok vam predsednik u suzama (drama na kvadrat), pada na kolena zahvaljujući Kinezima za "pomoć".
Male države nisu nikakav faktor, ali one pametnije bar imaju normalan životni standard, što se za Srbiju ne bi moglo reći... a o normalnosti života tek da ne pričamo.
Koji kompleksaši... i dalje mislite da ste iznad Slovenije i Hrvatske...
NS
Moljakajte ih za novac a nas ne spominjite!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar