Izraelci slučajno oborili svoj avion

Izraelski protivvazdušni sistem "Gvozdena kupola" slučajno je oborio izraelski vojni dron tokom nedavnih borbi sa Hamasom u pojasu Gaze, saopštile su Izraelske odbrambene snage.
Kako je za izraelski dnevnik "Haarec" rekao portparol izraelske vojske, "Gvozdena kupola" je pogodila dron "Skajlark" i istraga o incidentu je u toku.
 
Bespilotne letelice "Skajlark" su mali dronovi koje je izgradio Elbit Sistems, izraelska međunarodna odbrambena firma, a koristi ih jedinica "Skaj Rajder" artiljerijskog korpusa izraelskih odbrambenih snaga za obaveštajne, nadzorne i izviđačke misije.
 
"Haarec" je javio da su izraelske odbrambene snage zabrinute zbog incidenta vezanog za prijateljsku vatru, jer on dovodi u pitanje da li su one sposobne da se bore duži vremenski period bez nanošenja štete sopstvenim snagama.
 
Izraelska "Gvozdena kupola" je sistem PVO kratkog dometa dizajniran za presretanje raketa, artiljerije i minobacača.
 
Sistem se koristi od 2011. godine i cilj mu je da smanji broj žrtava raketnih napada na izraelske gradove.
 
"Gvozdenu kupolu" su dizajnirale i razvile izraelske odbrambene kompanije Rafael advensd difens sistems i Izrael erospejs industris, uz američku podršku.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Bivši premijer Malezije osuđen zbog pranja novca

Bivši premijer Malezije Nadžib Razak danas je osuđen zbog pranja novca, jer je na svoje privatne račune prebacio više od 700 miliona dolara iz fonda 1MDB, koji je u vlasništvu Ministarstva finansija.