Socijaldemokrata Leven, bivši radnik zavarivač i sindikalni pregovarač, predvodio je manjinsku koaliciju sa Zelenima od 2014. godine, a ranije ove godine je rekao da će podneti ostavku uoči sledećih opštih izbora koji bi trebalo da budu u septembru 2022. godine.
Anderson je prošle nedelje zamenila Levena na funkciji prvog čoveka socijaldemokrata i verovatno će biti prvi izbor predsednika parlamenta kad bude predložio formiranje nove vlade.
"Imamo izbore za manje od godinu dana i važno je da imamo brzu primopredaju. Mislim da birači žele da ovo prođe glatko", izjavio je Leven.
Ostaje, međutim, nejasno da li će Anderson imati dovoljnu podršku da prođe glasanje u parlamentu, što bi se moglo dogoditi sledeće nedelje.
Njoj nije potrebna većina u parlamentu od 349 mesta da bi postala premijerka, ali mora da izbegne da većina glasa protiv nje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar