Nemačka nakon 16 godina dobila novog kancelara

Nemački parlament izabrao je Olafa Šolca iz Socijaldemokratske partije Nemačke za novog kancelara, nakon 16 godina koliko je na toj funkciji i na čelu najveće evropske ekonomije provela Angela Merkel.
Izjašnjavanje u donjem doma Bundestaga održano je tajnim glasanjem i bez debate, a za izbor Šolca na čelo nemačke vlade izjasnilo se 395 od 707 poslanika.
Očekuje se da Šolc i članovi njegovog kabineta polaganjem zakletve i zvanično stupe na dužnost, navodi Dojče vele.
Olaf Šolc je deveti posleratni kancelar Savezne Republike Nemačke.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • iguman

    08.12.2021 17:48
    Sudeci po osmehu deluje mi kao zlica.
  • Voldi

    08.12.2021 11:28
    Nedostajaće nam Angela!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Mađarska uvodi gornje granice za cene benzina

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da će vlada te zemlje uvesti gornju granicu za cene benzina i dizela zbog situacije sa naftom na Bliskom istoku, preneo je portal Hirado.

Japan pogodila dva zemljotresa

Japan su danas pogodila dva zemljotresa, jačine 5,7 i 5,5 stepeni po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).

Eksplozija u američkoj ambasadi u Oslu

U američkoj ambasadi u glavnom gradu Norveške, Oslu, rano jutros je odjeknula eksplozija koja je izazvala manju štetu, a nije bilo povređenih, saopštila je norveška policija.