Preminula italijanska režiserka Lina Vertmiler

Italijanska režiserka Lina Vertmiler, koja je dobila Oskara za životno delo 2019. godine, umrla je u 94. godini, saopštilo je danas Ministarstvo kulture u Rimu.
Ministar kulture Italije Dario Frančeskini je izjavio da je Lina Vertmiler posedovala "nepogrešiv stil" i ostavila trag u svetskoj kinematografiji.

Lina Vertmiler je 1976. bila prva žena nominovana za Oskara za režiju, za film "Sedam lepota Paskvalina".

Za isto ostvarenje je Lina Vertmiler zaslužila i nominaciju za najbolji scenario, navodi AP.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

smrt

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Parada ponosa održana u Podgorici

Pod sloganom "Otpor gradi slobodu" u Podgorici je danas održana 13. Parada ponosa, a u mirnoj šetnji kroz zatvoreno gradsko jezgro, učesnici su nosili zastave duginih boja i transparente.

Hamas delimično prihvatio Trampov plan

Hamas je poslao svoj odgovor na mirovni plan predsednika SAD Donalda Trampa za Gazu posrednicima, rekao je jedan visoki funkcioner Hamasa, nakon Trampovog ultimatuma.

Tramp stopira dve milijarde za projekte u Čikagu

Administracija predsednika SAD Donalda Trampa neće isplatiti 2,1 milijardu dolara za infrastrukturne projekte u Čikagu, saopštio je danas direktor Kancelarije za upravu i budžet Bele kuće Rasel Vout.