Zemlje u razvoju nastoje da zaustave izvoz smeća i drugih opasnih materija iz razvijenih zemalja.
Carinici Šri Lanke identifikovali su veliku pošiljku otpada pre dve godine, uključujući dušeke i tepihe, za koje su lokalni uvoznici tvrdili da su za reciklažu.
Poslednji kontejneri vraćeni su nazad danas.
Šri Lanka je potpisnica Bazelske konvencije koja kontroliše prekogranično kretanje opasnog otpada i njegovo odlaganje, posebno u zemljama u razvoju.
Mnoge zemlje jugoistočne Azije poslednjih godina se opiru izvozu smeća iz razvijenih zemalja.
Malezija je 2020. vratila 150 kontejnera otpada u razvijene zemlje nakon kineske zabrane plastičnog otpada.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 3
kao i kod nas
Vv
***
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar