Broj migranata stradalih u kamionu porastao na 53, krijumčarima preti smrtna kazna

Broj migranata stradalih u prikolici kamiona na američko-meksičkoj granici porastao je na 53.
Vozač i još tri osumnjičena su u pritvoru, a ukoliko budu osuđeni, mogu dobiti doživotnu kaznu ili smrtnu.
U kamionu koji je prevozio 67 migranata je u ponedeljak pronađeno 47 tela, a od tada je umrlo još osoba.
Za sada je identifikovano 27 stradalih osoba iz Meksika, 14 iz Hondurasa, sedmoro iz Gvatemale i dvoje iz El Salvadora. Identifikacija je otežana jer su mnogi putovali bez dokumenata.
 
Tela su pronađena u kamionu kod San Antonija, kada je temperatura u San Antoniju bila oko 38 stepeni Celzijusa.
 
San Antonio, grad koji je oko 250 kilometara od američko-meksičke granice, jedna je od glavnih tranzitnih ruta za krijumčare ljudi.
 
Krijumčari ljudima često koriste kamione da prevoze ilegalne migrante kada ih pokupe u udaljenim zonama posle njihovog prelaska američke granice.
 
Dolazak ilegalnih migranata u SAD znatno je porastao posle izbora Džozefa Bajdena za predsednika, iako on od samog dolaska u Belu kuću pokušava da zaustavi priliv migranata i poverio je to pitanje svojoj potpredsednici Kamali Haris.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Zemljotres kod Sarajeva

Zemljotres jačine tri stepena po Rihteru pogodio je šire područje Sarajeva večeras nešto pre 19 časova.

Osmoro dece ubijeno u pucnjavi u Luizijani

Najmanje osmoro dece je ubijeno, a više osoba je ranjeno u pucnjavi u gradu Šrivportu, u američkoj saveznoj državi Luizijani, dok je osumnjičeni napadač takođe mrtav, saopštila je policija.

Obeležen dan sećanja na žrtve u NDH

U Donjoj Gradini kod Kozarske Dubice danas je obeležen Dan sećanja na žrtve genocida nad Srbima, Јevrejima i Romima u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj (NDH) kojem su prisustvovali zvaničnici Srbije i Republike Srpske.

Tramp će javno čitati citate iz Biblije

Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće u javnom čitanju Biblije, dok njegova administracija nastavlja da integriše religiju, posebno hrišćanstvo, u zvanične državne aktivnosti.

Danas parlamentarni izbori u Bugarskoj

U Bugarskoj se održavaju prevremeni parlamentarni izbori, na kojima više od 6,5 miliona birača ima pravo glasa i bira između 24 političke formacije - 14 stranaka i 10 koalicija.

Većina Britanaca bi nazad u Evropsku uniju

Kada bi morala da bira, većina Britanaca bi prednost dala povratku u Evropsku uniju u odnosu na druge oblike odnosa s Unijom, pokazao je novi izveštaj, koji je u subotu prenela nemačka novinska agencija dpa.