VIDEO: Najmanje 40 mrtvih u velikom požaru u crkvi u Egiptu, pojedini stradali u stampedu

Egipatska koptska crkva saopštila je da je u požaru u crkvi u Kairu poginula najmanje 41 osoba, a povređeno najmanje 14.
Saopšteno je da je požar zahvatio crkvu Abu Sefein u gusto naseljenoj četvrti Imbaba.
Uzrok požara još nije poznat. 
 
Do požara je došlo najverovatnije zbog neispravnih instalacija, kada se oko 5.000 vernika okupilo na misi u crkvi Abu Sifin, nakon čega je nastao stampedo.
 
Petnaest vatrogasnih vozila upućeno je na lice mesta da gase vatru, dok su kola Hitne pomoći prevezla povređene u obližnje bolnice.
 
U saopštenju se navodi da je požar izbio u vreme liturgije u nedelju ujutro.
 
Koptski hrišćani čine oko 10 odsto pretežno muslimanske populacije Egipta.
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Mask osniva stranku: Može li da kupi izbore?

Ilon Mask najavio je osnivanje nove američke političke partije pod nazivom Američka stranka. Politički analitičari kažu da nije nemoguće da najbogatiji čovek na svetu kupi izbore.