G7 "obećala" nove sankcije Rusiji

Šefovi diplomatija Grupe sedam industrijski najrazvenijih zemalja sveta (G7) osudili su rusku "eskalaciju" sukoba u Ukrajini i obećali nove sankcije Rusiji posle najave o delimičnoj mobilizaciji.

Ministri koji su se sastali u Njujorku na marginama zasedanja Generalne skupštine UN su ocenili kao "fiktvne" referendume o pripajanju Rusiji u četiri oblasti u Ukrajini.

"To glasanje ne može da bude slobodno ili pošteno dok su ruske snage prisutne", navodi se u saopštenju ministara Nemačke, Kanade, SAD, Francuske, Italije, Japana i Velike Britanije. Sastanku je prisustvovao i šef diplomatije Evropske unije Žozep Borel.

Ministri su naveli da treba uvesti nove ciljane sankcije i zadržati kontinuirani ekonomski i politički pritisak na Rusiju.
 
Oni su pozvali Rusiju da Ukrajini vrati kontrolu nad nuklearnom elektranom u Zaporožju, pogođenom bombardovanjem poslednjih nedelja, za šta se Moskva i Kijev međusobno optužuju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Država Viktorija zabranjuje mačete

Prodaja mačeta biće zabranjena u Viktoriji od srede, nakon što je sukob koji je uključivao oružje primorao tržni centar Nortland na zatvaranje tokom vikenda.

Tramp: Putin je totalno poludeo

Predsednik SAD Donald Tramp izrazio je duboko nezadovoljstvo zbog ruskog bombardovanja Ukrajine tokom vikenda, rekavši da nije zadovoljan ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

Malta će u junu priznati Palestinu

Premijer Malte Robert Abela izjavio je da će njegova zemlja u junu priznati državu Palestinu, čime će se označiti kraj 45-godišnje nacionalne debate o tom pitanju.