Portal LRT preneo je da je oko 17 časova policija obaveštena o eksploziji na gasovodu u selu Pasvalis Vienkiemiu, dok su službenici policije prijavili da gori otvoreni plamen.
Kompanija Amber Grid saopštila je da se dogodila se eksplozija u magistralnom gasovodu, ali da je oko 19 časova požar lokalizovan.
Gradonačelnik regiona Pasvalisa Gintautas Geguzinskas potvrdio je radiju LRT da je eksplodirao gasovod visokog pritiska u blizini autoputa Pasvalis-Šauljaj.
"U blizini nema stambenih zgrada, ali niko ne zna sa koje udaljenosti će biti potrebno evakuisati stanovnike“, rekao je on.
Prema rečima Geguzinskasa, specijalne službe rade na licu mesta, a saobraćaj je privremeno obustavljen.
Nešto kasnije predstavnica okružne policije saopštila je da je doneta odluka da se obližnje selo Valakelies evakuiše.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Pera Minhen
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar