Kako navodi CNN, novi bilans napada, za koji su pakistanski talibani preuzeli odgovornost, saopštio je šef policije Pešavara Muhamed Ajdžaz Han.
Većina žrtava napada bili su policajci, pošto se džamija nalazi u kompleksu koji takođe služi kao sedište gradske policije.
Bombaš je aktivirao opasač sa eksplozivom u momentu dok je u džamiji bilo oko 200 vernika, saopšteno je iz policije.
Taj verski kompleks je u zoni visoke bezbednosti u Pešavaru, tu se nalaze policija i nekoliko vladinih zgrada i nije jasno kako je bombaš samoubica uspeo da neprimećeno dođe do džamije.
Od eksplozije se srušio krov džamije.
Premijer Šahbaz Šarif je osudio bombaški napad i obećao "ozbiljnu akciju" protiv onih koji stoje iza napada.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednica Slovenije Nataša Pirc Musar priznala je danas da nije vezala sigurnosni pojas na zadnjem sedištu automobila, koji je učestvovao u saobraćajnoj nesreći na Primorskom autoputu.
Toplotni talasi i njihove posledice mogli bi da koštaju između tri i šest milijardi evra, jer će veći deo troškova finansirati država, što dodatno komplikuje budžetske planove premijera Francuske Sebastijena Lekornija.
Opština Kasandra upozorila je danas da se voda iz česme ne koristi za piće, kuvanje i pranje zuba, nakon što je otkrivena mikrobiološka kontaminacija u uzorku vode za piće iz vodovodne mreže Siviri.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković izjavio je danas da će do kraja njegovog mandata 2028. godine prosečna plata u Hrvatskoj biti 1.600 evra i najavio da će vlada u oktobru doneti odluku o novoj minimalnoj plati.
Nuklearna elektrana Krško (NEK) obavestila je nadležne institucije da se približava okolnostima u kojima će, zbog ekoloških ograničenja vezanih za reku Savu, biti neophodno smanjiti snagu reaktora.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je da je ta zemlja u ponedeljak uveče bila nekoliko milimetara udaljena od potpunog zatvaranja nuklearne elektrane Pakš.
Poslanici Parlamenta Novog Zelanda su "Zakonom o engleskom jeziku" "uveli" engleski kao jedan od tri zvanična jezika, a druga dva su maorski i novozelandski znakovni jezik za gluve.
Oko 1.600 danskih vojnih regruta počelo je da služi vojni rok, koji je sa četiri meseca produžen na 11 meseci, kako bi se ubrzalo jačanje odbrambenih snaga zbog bezbednosnog pritiska na Arktiku i rata u Ukrajini.
Vlada Rumunije dogovorila se sa predstavnicima velikih industrijskih potrošača da dobrovoljno smanje potrošnju energije između 19 i 23 časa zbog energetske krize uzrokovane velikom sušom i izuzetno niskim protokom Dunava
Rekordno je nizak vodostaj reke Rajne na nekoliko lokacija u Nemačkoj i Holandiji, u vreme dugotrajnog toplotnog talasa koji je zahvatio veći deo Evrope, donevši sušu, požare i manjak vode u rekama, javlja BBC.
Tačno polovina američkih saveznih država - 25, tužila je Vrhovnom sudu administraciju predsednika SAD Donalda Trampa zbog najnovijih carina koje je uveo u julu na uvoznu robu iz 59 zemalja sveta.
Britanac Kristofer Filips, koji je bio glavni staratelj svoje majke Silvije, osuđen je na dve godine i četiri meseca zatvora zbog toga što je majčino telo godinama čuvao u zamrzivaču kako bi primao njenu penziju.
Kako je saopšteno iz Uprave policije Crne Gore od 31. jula do 2. avgusta zabeležen je izuzetno intenzivan međunarodni putnički saobraćaj, a tokom vikenda u Crnu Goru je ušlo više od 630.000 putnika.
Rumunska vojska minira stene u koritu Dunava kako bi preusmerila tok reke prema nuklearnoj elektrani Černavoda i obezbedila vodu za hlađenje njenih reaktora.
Vatrogascima Prve specijalne jedinice za šumske intervencije u Grčkoj po povratku sa gašenja velikih šumskih požara provaljeno je u privatne automobile parkirane u krugu jedinice, iz kojih je ukradena lična imovina.
Nivo Dunava je pao na novi istorijski minimum, a vodostaj kod nuklearne elektrane Pakš je ispod kritične granice, objavljeno je na sajtu mađarske Uprave za vode.
Kubanska nacionalna elektroenergetska mreža doživela je kolaps kasno u nedelju, saopštila je državna elektroenergetska kompanija navodeći da je oko 10 miliona stanovnika te ostrvske zemlje u mraku.
Jezero Brenec, na granici između Francuske i Švajcarske, koje je tokom prethodnih godina bilo puno turista, ove godine je zbog dugotrajne suše gotovo potpuno presušilo, prenosi Figaro.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar