Zemljotes koji je danas pogodio Hrvatsku uznemirio je stanovnike Krka i drugih mesta, a osetio se u BiH, Sloveniji i Italiji.
Foto: 021.rs
Nakon jačeg potresa magnitude 4,8 po Rihteru s epicentrom kod Bašćanske Drage na Krku, usledio je jedan slabiji zemljotres magnitude dva stepena Rihtera, 18 kilometara jugoistočno od Rijeke.
Hrvatski mediji objavili su fotografije odrona u uvali Srščica na ostrvu Krku. Na društvenim mrežama se šire i snimci na kojima se vidi kako se sve treslo za vreme potresa, prenosi Nova.rs.
Jedan takav snimak pojavio se na Tviter nalogu EMSC. Vidi se kako se ikone malo pomeraju na zidu, ali se zato kandilo vidno klatilo.
Osnovna škola "Frane Petrića" na Cresu je nakon potresa, koji se dogodio u 10.47h, učenike poslala kućama.
I u Filodrammatici su napravili snimke potrese. Njihovi monitori su se ljuljali tokom potresa, o čemu svedoči i video.
U Filodrammatici nas nije puno zatreslo, njišu se jedino ovi ekrani na izložbi Robertine Šebjanič (ali to tako treba biti) #potrespic.twitter.com/AAiPEGB9Nq
Komandir JVP Krk Goran Grubišić potvrdio je da je na kući u mestu Punat izbio požar, kad je zbog potresa pao bojler na mašinu za veš. Dodao je da je požar ubrzo ugašen i da povređenih nema.
Velibor Velo Topolovec iz Dobrovoljnog vatrogasnog društva San Marino Novi Vinodolski je izjavio za hrvatske medije da se zemljotres prilično jako osetio na tom području, ali da, prema prvim saznanjima, nema značajnijih oštećenja.
"Podrhtavanje je dosta dugo trajalo, čula se i tutnjavina koja je trajala dvadesetak sekundi. Prema našim saznanjima, epicentar potresa je na ostrvu Krku, u blizini Baške", istakao je.
Što se tiče Novoga, ljudi su izleteli iz kuća, veoma su bili uplašili, ali na sreću, za sada nema nikakvih informacija o ozbiljnijim oštećenjima, kaže Topolovec i dodaje da ima informacije da se potres osetio sve do Karlovca.
Stanovnici Bašćanske Drage javili su da se u trenutku potresa čula jaka eksplozija i da je došlo do odrona kamenja s lokalnih brda.
Novi slabiji zemljotres u Hrvatskoj, EMSC je registrovao u 10.53h, magnitude dva stepena, s epicentrom 18 kilometara jugoistočno od Rijeke.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Vlada Velike Britanije najavila je uvođenje zakonske zabrane upotrebe pametnih telefona u školama u Engleskoj, saopšteno je iz Ministarstva za obrazovanje.
Sukob na Bliskom istoku izazvao je "najtežu energetsku krizu u jednoj generaciji", izjavio je danas generalni sekretar Ujedinjenih nacija (UN) Antonio Gutereš.
Sud pravde EU presudio je danas da je Mađarska prekršila zakon EU kada je zabranila deci pristup LGBT sadržajima i naložio Budimpešti da ukine taj zakon.
Opštine na grčkim ostrvima, uz podršku Ministarstva zdravlja, uvode različite finansijske i materijalne podsticaje kako bi privukle lekare u zdravstvene centre i klinike koje se suočavaju sa ozbiljnim nedostatkom osoblja
Lider stranke Tisa Peter Mađar izjavio je da bi ta zemlja morala da uhapsi Benjamina Netanjahua ukoliko uđe na mađarsku teritoriju, s obzirom na to da je za njim raspisana poternica Međunarodnog krivičnog suda (ICC).
Italijanskim advokatima biće isplaćivani bonusi ako uspeju da uvere svoje klijente migrante da se vrate kući u okviru vladinog plana koji je upoređen s nagradom u stilu Divljeg zapada.
Jedna kanadska turistkinja je ubijena, a još šestoro je ranjeno kada je muškarac pucao na njih iz pištolja kod istorijske piramide u Teotivakanu, severno od prestonice Meksika.
Bivši predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel kritikovao je Evropsku komisiju i njenu predsednicu Ursulu fon der Lajen zbog nastojanja da preuzmu veću moć nego što im pripada.
Evropska unija priprema mere za efikasniju raspodelu avionskog goriva među državama članicama i obezbeđivanje alternativnih izvora snabdevanja, dok je transport energenata kroz Ormuski moreuz i dalje u zastoju.
Podrška predsedniku SAD Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom drugom mandatu, dok Amerikanci izražavaju sve veću zabrinutost zbog rasta troškova života i rata sa Iranom.
Prvi rezultati parlamentarnih izbora u Bugarskoj pokazuju da stranka "Progresivna Bugarska" bivšeg bugarskog predsednika Rumena Radeva vodi sa 44,4 odsto glasova, dok se očekuje da u skupštinu uđu još tri liste.
Premijer Severne Makedonije Hristijan Mickoski odbacio je optužbe opozicionog SDSM da je angažovao izraelsku obaveštajnu kompaniju "Blek kjub" za praćenje funkcionera te partije i njenog predsednika Venka Filipčeta.
Najmanje osmoro dece je ubijeno, a više osoba je ranjeno u pucnjavi u gradu Šrivportu, u američkoj saveznoj državi Luizijani, dok je osumnjičeni napadač takođe mrtav, saopštila je policija.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar