Mesec dana pritvora vozaču koji je u Sarajevu kolima usmrtio mladu doktorku

Kantonalni sud u Sarajevu odredio je jednomesečni pritvor Arminu Berberoviću zbog saobraćajne nesreće u kojoj je stradala doktorka Azra Spahić 26. maja u 25. godini života.
Azra je bila zaposlena u Domu zdravlja u Sarajevu, kao doktorka medicine, a rodom je bila iz Bihaća, gde je iz sahranjena, javlja N1.
Kako se sumnja, Berberović (27) je vozeći brže od 100 km/h usmrtio automobilom marke "mercedes" Azru Spahić i naneo telesne povrede dvema osobama - Almi Suljić i S.E.
 
Nakon hapšenja osumnjičenog, iz Tužilaštva Kantona Sarajevo je navedeno da je pritvor Berberoviću predložen zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao ponoviti krivično delo i zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi osumnjičenog moglo doći do uznemirenja javnosti.
 
Veliki broj građana okupio se juče u Sarajevu gde su položili cveće i odali poštu doktorki Azri Spahić.
 
 
Berberović, kako je naknadno utvrđeno, nije imao položen vozački ispit i vozio je iznad ograničenja brzine i sa određenim procentom alkohola u krvi.
 
On je predat u nadležnost Tužilaštva Kantona Sarajevo, a zbog tog događaja danas je vanredno zasedala kantonalna Vlada, koja je usvojila niz preventivnih i represivnih mera, koje bi trebalo da doprinesu bezbednosti u saobraćaju.
Zamenik premijera Emir Dedović je nakon sednice obavestio o merama koje će biti preduzete, a jedna od njih je pokretanje procedure za smanjenje brzine u naselju. Tamo gde je do sada ograničenje bilo 40, predložiće se da bude smanjeno na 30 kilometara na sat, a tamo gde je bilo 60, predloženo je da se smanji na 50 kilometara na sat.
 
Ostale mere koje su u planu su pojačano prisustvo policije na frekventnim rasksnicama i delovima grada, povećan broj mobilnih radara i vozila-presretača te posebno pojačan policijski nadzor tokom vikenda.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet