Oni su se dogovorili da amnestiraju osobe umešane u neuspeli pokušaj otcepljenja tog regiona.
Demonstranti su sinoć lidera partije i španskog premijera Pedra Sančeza nazivali izdajnikom nakon što je bivšem katalonskom premijeru u egzilu Karlosu Pućdemonu obećao oproštaj.
Sančez i Pućdemon su dogovorili uvođenje zakona o amnestiji za organizatore zabranjenog referenduma o nezavisnosti 2017. godine, koji bi trebalo da bude usvojen u parlamentu idućih dana.
Protest protiv tog zakona organizovan je ispred sedišta PSOE-a sedmo veče zaredom, a na njih je izašao i Santijago Abaskal, vođa desne stranke Voks, treće po broju poslanika u parlamentu.
Demonstranti su nosili španske zastave, a neki su prema sedištu stranke bacali flaše i druge predmete. Policija je reagovala i uhapsila šest demonstranata.
Regionalna vlada izvestila je da se pred središtem PSOE-a okupilo 8.000 demonstranata, a protesti su održani i u Barseloni, Valensiji i drugim gradovima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Професор
ПС:политичка географија на факултету.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar