Nemačka policija sprovela 54 pretresa, na meti udruženje koje podržava Hezbolah

Nemačka policija sprovela je danas 54 pretresa u sedam regiona, a na meti je bilo udruženja za koje se sumnja da podržava libanski šiitski pokret Hezbolah.
Nemačka policija sprovela 54 pretresa, na meti udruženje koje podržava Hezbolah
Foto: Pixabay
"U vreme kada se mnogi Jevreji osećaju posebno ugroženo, ne tolerišemo islamističku propagandu ni antisemitske kampanje neprijateljske prema Izraelu", navodi se u saopštenju ministarke Nensi Fezer.
Policijska operacija na meti je imala Islamski centar Hamburga i još pet organizacija.
Nemačka smatra Hezbolah "terorističkom organizacijom" i zabranila je njegove aktivnosti u aprilu 2020.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Bolsonaro mora u kućni pritvor

Vrhovni sud Brazila naredio je kućni pritvor za bivšeg predsednika Žaira Bolsonara kome se sudi zbog navodnog kovanja plana za državni udar da bi ostao na dužnosti uprkos porazu na izborima 2022. godine.

Orban: Ne priznajemo presudu protiv Dodika

Mađarski premijer Viktor Orban ponovio je da je Milorad Dodik legitiman lider Republike Srpske, kao i da se Mađarska snažno protivi mešanju Brisela u pitanja suvereniteta i ne priznaje sudsku presudu protiv Dodika.

Ivo Sanader pušten iz zatvora

Bivši premijer Hrvatske Ivo Sanader izašao je danas na uslovnu slobodu iz zatvora u Lipovici, prenosi Hrvatska radio televizija (HRT).