Posmatrajući po državama Evrope, najmanje podstanara ima u Rumuniji - 5,2 odsto, Slovačkoj sedam odsto i Hrvatskoj 8,9 odsto, prenosi
N1.
Prema podacima Eurostata za 2022. godinu, više onih kojih žive u iznajmljenim stanovima nego u nekretninama u svom vlasništvu beleži se samo dve države - u Švajcarskoj kiriju plaća 57,7 odsto domaćinstava, a u Nemačkoj 53,3 odsto.
Sledi Austrija sa 48,6 odsto podstanara u odnosu na one koji žive u sopstvenim domovima, pa Danska sa 40,4 odsto i Francuska sa 36,6 odsto.
Srbija nije u ovom izveštaju Eurostata, ali prema podacima popisa stanovništva iz oktobra prošle godine, u Srbiji 325.743 ili 12,4 odsto koriste zakupci, podstanari ili srodnici. Od toga je 170.000 podstanara, a 156.000 živi u stanovima ili kućama svojih rođaka.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Професор
Banderaš
To sto srbi ne zele da zive u svojim kućama nego idu u gradove, to je kriva sumanuta drzavna politika decenijskog uništavanja sela.
U srbiji imamo sistem koji gradjanima sa 1, 2 ili vise nekretnina u vlasnistvu daje socijalnu pomoć i smatra ih socijalnim slucajevima,što nije normalno za normalan svet !!?
Nezdrav,zastareo,propali,nepošten sistem se mora promeniti da bi se ublazile nepostene i ogromne razlike u raspodeli bogatsva u društvu,da bi poreski sistem poceo da funkcioniše,da se unisti korupcija koja je rak rana trulog sistema.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar